Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 1:2. Żółto - czarni kontynuują dobrą passę

ab
W meczu 27 kolejki II ligi Gryf Wejherowo pokonał na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1 (1:0). Bramki dla żółto-czarnych zdobyli Piotr Okuniewicz i Michał Ciarkowski, a dla gospodarzy Kamil Cupriak. Dla gryfitów był to siódmy mecz z rzędu bez porażki

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli sobie gospodarze, którzy mogli objąć prowadzenie już na początku spotkania. W 3 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gryfa znalazł się Janeczko, który strzelił wprost w dobrze ustawionego Lelenia. Cztery minuty później goście szybko odpowiedzieli akcją, która zakończyła się zdobyciem bramki. Radość przyjezdnych trwała jednak dość krótko, ponieważ sędzia odgwizdał spalonego. W 35 minucie sędzia już jednak nie miał żadnych wątpliwości. Bramkę dla podopiecznych Jarosław Kotasa zdobył Piotr Okuniewicz, który niepilnowany w polu karnym przerzucił piłkę nad bramkarzem Siarki.

Na początku drugiej połowy gospodarze próbowali przejąć inicjatywę w meczu, ale bezskutecznie. W 58 minucie niezłym uderzeniem z kilkunastu metrów popisał się Michał CIarkowski i było już 2:0 dla piłkarzy z Wejherowa. 2 minuty później Siarka pokazała, że nie zamierza tak łatwo oddać dzisiaj 3 punktów. Po dalekim wyrzucie z autu, futbolówkę w polu karnym otrzymał wprowadzony po przerwie Kamil Cupriak, który strzelił kontaktową bramkę dla gospodarzy. Pięć minut później na 3:1 mógł podwyższyć Wicoń, jednak strzelił niecelnie z 5 metrów. W końcówce piłkarze z Tarnobrzegu próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, ale defensywa Gryfa nie dała się już zaskoczyć.

Gryf Wejherowo w tym roku rozegrał siedem ligowych meczów, z których pięć wygrał i dwa zremisował. Żółto-czarni są jedyną drużyną w II lidze, która wiosną nie przegrała ani jednego meczu.

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Cupriak (60) - Piotr Okuniewicz (35), Michał Ciarkowski (58)

Siarka: Kieliszek - Grzesik, Kubowicz, Księżniakiewicz, Witasik, Witkowski (60 Dawidowicz) - Radulj (70 Mróz), Galara (46 Kabała), Płatek, Janeczko - Broź (46 Cupriak).

Gryf: Leleń - Brzuzy, Wicki, Gulczyński (46 Czychowski), Sobociński, Goerke - Wojowski (74 Koziara), Kołc, Wicon (88 Gabor), Ciarkowski - Okuniewicz (46 Kamiński).

żółta kartka: Grzesik
sędziował: Mirosław Górecki (Katowice)