Sparingi w Turcji: Arka Gdynia - FK Bukharo 5:0

Piotr Wiśniewski
Charles Nwaogu zdobył swoje pierwsze bramki dla Arki
Charles Nwaogu zdobył swoje pierwsze bramki dla Arki arka.gdynia.pl
Żółto-niebiescy wygrali swój pierwszy sparing w Turcji. Podopieczni Petra Nemca ograli FK Bukharo - dziewiąty zespół ekstraklasy uzbeckiej 5:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Charles Nwaogu. Dla Nigeryjczyka były to pierwsze trafienia w Arce. Z dobrej strony pokazał się testowany przez Petra Nemca, napastnik Legii - Maciej Górski.

POLECAMY:**ARKA TRENUJE W TURCJI [FOTOREPORTAŻ]**

Sympatyków żółto-niebieskich i trenera Nemca z pewnością cieszą bramki Charlesa Nwaogu. Nigeryjczyk zdobył swoje pierwsze gole dla Arki. Bramkę mógł już zresztą zdobyć w sparingu przeciwko Orkanowi Rumia, ale wówczas nie wykorzystał rzutu karnego. Przeciwko Uzbekom Nigeryjczyk zagrał jednak bardzo skutecznie.

W 14. minucie Charles wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki. Ładną akcją popisał się w tej sytuacji Patryk Jędrzejowski. Na 2:0 podwyższył Omar Jarun. Palestyńczyk, po podaniu od Piotra Tomasika, strzałem głową pokonał golkipera rywali.

Tuż przed przerwą po raz kolejny błysnęli Tomasik i Charles Nwaogu. Ten pierwszy lewą stroną zagrał w pole karne, a tam sprytem popisał się Nwaogu. Uprzedził obrońcę i technicznym strzałem ustalił wynik pierwszej połowy.

Tak jak się można było spodziewać na drugie 45 minut trener Nemec posłał do boju inną "11". Wśród grających nie zabrakło zawodników testowanych. Na prawej pomocy wystąpił Rafail Asbuchanow - urodzony w Kazachstanie piłkarz o podwójnym obywatelstwie (rosyjskim i niemieckim). Linię ataku z kolei stworzył duet: Ljasjuk - Maciej Górski. Górski to młody napastnik warszawskiej Legii. Jesienią zaliczył dwa krótkie epizody w ekstraklasie. Zagrał również w Pucharze Polski przeciwko Rozwojowi Katowice. Wychowanek Mazowsza Miętne piłkarskie kroki stawiał ponadto w: Agrykoli Warszawa, KS Piaseczno i Amice Wronki.

RYOTARO NAKANO ZAWODNIKIEM ARKI

To, że bramki strzelać umieć, Maciej Górski udowodnił zwłaszcza w Młodej Ekstraklasie. W ośmiu meczach zdobył aż osiem goli! Ale i w Arce od razu pokazał się z dobrej strony. W 63. minucie po raz czwarty ulokował piłkę w bramce drużyny z Uzbekistanu.

Zanim jednak padła czwarta bramka dla gdynian, rywale nie wykorzystali rzutu karnego (w 60. minucie piłkarz rywali uderzył nad poprzeczką). Festiwal strzelecki Arki trwał w najlepsze. Po raz piąty i jak się później okazało, ostatni, golkiper Bukharo wyciągał futbolówkę z sieci w 75. minucie.

Arka Gdynia - FK Bukharo 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 - Nwaogu (14), 2:0 - Jarun (19), 3:0 - Nwaogu (45), 4:0 - Górski (63), 5:0 - Brodziński (75).

Arka (I połowa): Żukowski - Radzewicz, Brodziński, Jarun, Krajanowski - Tomasik, Jarzębowski, Nakano, Jędrzejowski - Flis, Nwaogu.

Arka (II połowa): Żukowski - Radzewicz, Brodziński, Jarun, Krajanowski (80' Kasperkiewicz) - Asbuchanow (82' Szwoch), Jarzębowski (68' Radosavljevic), Pruchnik, Kowalski - Górski, Ljasjuk.