MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stacja dializ przy szpitalu

(IwR)
W Wejherowie powstaje już stacja dializ, tak długo oczekiwana przez pacjentów. Andrzej Zieleniewski, dyrektor szpitala i Mirosław Klause, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno-administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wizytują budowę.
W Wejherowie powstaje już stacja dializ, tak długo oczekiwana przez pacjentów. Andrzej Zieleniewski, dyrektor szpitala i Mirosław Klause, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno-administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie wizytują budowę.
Najprawdopodobniej w kwietniu 2004 roku, będą w Wejherowie dializowani pierwsi pacjenci. Przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie rozpoczęła się właśnie budowa stacji dializ.

Najprawdopodobniej w kwietniu 2004 roku, będą w Wejherowie dializowani pierwsi pacjenci. Przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie rozpoczęła się właśnie budowa stacji dializ. Jej użytkownikiem będzie International Nephrology Centers Poland, który posiada 56 stacji dializ w ośmiu krajach na świecie. W Polsce ponad trzystu pacjentów leczy się w siedmiu stacjach.

- W stacji dializowanych będzie około trzydziestu pacjentów z dwóch powiatów: puckiego i wejherowskiego - mówi Andrzej Zieleniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. - Stacja dializ, która tu niedługo powstanie będzie nowoczesnym ośrodkiem, integralną częścią szpitala. Skorzysta na tym nie tylko szpital, ale przede wszystkim pacjenci, którzy nie będą już wożeni do Gdyni lub Lęborka, ale na miejscu będą mieli nowoczesny ośrodek.

- Trzy razy w tygodniu jeżdżę na dializy do szpitala w Lęborku - mówi Sławek Hinc, który dializowany jest już kilka lat. - Jest to dla mnie uciążliwe i kosztowne. Dzięki stacji w Wejherowie zaoszczędzę wiele czasu i pieniędzy.
Dla wejherowskiej placówki powstanie stacji to nie tylko nobilitacja, ale także wymierne korzyści. Szpital otrzyma 20 tysięcy dolarów na mammograf oraz czynsz z tytułu dzierżawy terenu. Na oddziale wewnętrznym będą zarezerwowane łóżka dla potencjalnych pacjentów wymagających hospitalizacji. Obiekt powstanie na terenie szpitala, od strony baru szpitalnego, na powierzchni tysiąca metrów. Będzie miał charakter ambulatoryjny.

Przypomnijmy, że dwa lata temu zaawansowane były rozmowy na temat budowy stacji. Firma, która miała być inwestorem jednak zrezygnowała z inwestycji.
- Budowa rozpoczęła się w listopadzie, a jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, zakończona zostanie wiosną - mówi Mirosław Klause, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno-administracyjnych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. - W kwietniu przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

International Nephrology Centers Poland w 1986 roku otworzyła w Singapurze pierwszą stację dializ. Do tej pory istnieje ich na świecie 56. W Polsce działa od ponad dwóch lat. Istnieje tu już siedem stacji dializ. Pierwsza placówka powstała we Wrocławiu, gdzie dializowanych jest ponad stu pacjentów. Dializa to zabieg ratujący życie. Dzięki niej pacjenci mogą żyć, żyć normalnie - pracować, prowadzić życie towarzyskie. Zatrudniona w stacji będzie Teresa Nadolny, nefrolog i prof. Bolesław Rutkowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto