Sukces luzinianek w tenise stołowym

Joanna Kielas
Sukces luzinianek w tenisie
Sukces luzinianek w tenisie Fot. GOSRiT Luzino
W Żukowie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym. Ponad 140 zawodników i zawodniczek z całego województwa przystąpiło do rywalizacji w trzech kategoriach: junior, kadet, młodzik. Sukces luzinianek w tenisie stołowym był znaczący.

Podczas turnieju dwoje najlepszych zawodników w każdej kategorii uzyskało awans do I GRAND PRIX POLSKI. W dwudniowych zawodach wzięły udział dwie zawodniczki z KTS-K GOSRiT Luzino, Magda Płotka i Katarzyna Płotka. Sukcesem zakończył się występ Magdy w tenisie stołowym, która zajęła drugie miejsce, tym samym uzyskała awans do turnieju głównego I GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW, który odbędzie się w dniach 27 - 29 września 2013 roku w Bilczy woj. Kieleckie.

Jednej poszło lepiej, drugiej gorzej

Natomiast Katarzyna Płotka, startująca w kategorii kadet (junior młodszy)w tenisie strołowym, po porażce 1:3 w walce o ćwierć finał wygrała turniej pocieszenia i ostatecznie zajęła 9 miejsce.

Był to pierwszy a zarazem udany start zawodniczek KTS-K GOSRiT Luzino w tegorocznych rozgrywkach PZTS. Sukces luzinianek w tenisie stołowym jest zatem znaczący.