"Świat Tańca" z Wejherowa na podium X Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego [ZDJĘCIA]

ts
"Świat Tańca" z Wejherowa na podium X Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Z Łeby wejherowski klub tańca przywiózł aż 17 miejsc medalowych!

Klub "Świat Tańca" z Wejherowa wziął udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.Po zaciętej, tanecznej rywalizacji tancerzy z całej Polski, jurorzy postanowili przyznać nagrody solistom, duetom oraz formacjom. Klub taneczny "Świat Tańca" prowadzony przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz przywiózł do Wejherowa aż 17 miejsc medalowych!

W kategorii formacje hip hop do lat 8 "Świat Tańca" zajął całe podium. Pierwsze miejsce formacja Wow, drugie Happy trzecie Respect. Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół państwa Bernaśkiewicz – Laleczki 4-5latki. Maluszki już od najmłodszych lat mają możliwość prezentacji na wielu imprezach w Polsce.

W kategorii do lat 11 złoty puchar wytańczył Dangerous ,a trzecie miejsce zdobył zespół Electro a piąte miejsce zajął zespół Turbo.

Wśród mocnej konkurencji w kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja a trzecie wytańczył zespół Expresik , na czwartej pozycji uplasowała się formacja Enigma.

Wśród solistów do lat 8 złoto wytańczyła Agata Rażniewska, drugie Wiktoria Kobiela, a brąz Wiktoria Stanulewicz (czwarte miejsce zdobyła Zofia Romanowska, a piąte Emila Lipowska).

W kategorii do lat 8- debiuty srebro wytańczyła Agnieszka Olszewska. Na 5 miejscu uplasowała się Inga Lieske. Natomiast w kategorii do lat 11 złoty medal wytańczył Cezary Doering, srebrny medal zdobyła Dobrosława Laskiewicz i Julia Gruba, trzecie miejsce Maja Ułasik, a czwarte Amelia Romanowska.

W duetach do lat 11 trzecie miejsce zajęła Dobrosława Laskiewicz i Cezary Doering. Bardzo mocno obstawiona była kategoria 12 -15 lat. Wśród solistów tancerka wejherowskiego klubu Natalia Młodak zdobyła złoty medal, czwarte miejsce Nikola Suchocka, piąte Dorota Kwidzińska, szóste Marcelina Urban, siódme Agata Nowicka. W kategorii solo powyżej 15 lat srebrny medal wytańczyła Natalia Szcześniak. Natomiast solo debiuty do lat 15 złoty medal wytańczyła Paulina Czap.

Kolejne zawody są etapami przygotowującymi do mistrzostw świata które odbędą się w maju w Chorwacji na które wybiera się "Świat Tańca".