Szymon Nowicki z Wejherowa odniósł swój pierwszy sukces z Realem Madryt! "Królewscy" wygrali ANGT Monachium

Szymon Nowicki do Realu Madryt dołączył latem 2023 roku.
Koszykarz z Wejherowa Szymon Nowicki odniósł swój pierwszy sukces grając w barwach Realu Madryt. Z zespołem "Królewskich" wygrał turniej ANGT w Monachium w Niemczech.

Pierwszy sukces koszykarza z Wejherowa z Realem Madryt

Osiem drużyn wzięło udział w pierwszych eliminacjach Euroligi Basketball Adidas Next Generation Tournament, które odbyły się od 20 do 22 stycznia 2023 roku w Monachium w Niemczech. Wśród startujących drużyn U-18 była m.in. ekipa Realu Madryt, w której występuje wejherowianin Szymon Nowicki.

Koszykarze "Królewskich" dotarli do finału ANGT, gdzie zmierzyli się z litewskim Żalgiris Kowno. Zespół z Madrytu wygrał 84:64. Nowicki zagrał we wszystkich czterech spotkaniach na turnieju. W finale na boisku spędził 19 min. i 27. sek. W tym czasie zanotował dwie zbiórki i dwie asysty. Próbował również jednego rzutu za trzy punkty.

Zwycięstwo w Niemczech zapewniło hiszpańskiemu klubowi miejsce w finałach Final Four Tureckich Linii Lotniczych Euroligi, które odbędą się w Kownie w maju 2023 roku.

Dodajmy, że dla Szymona był to drugi start w turnieju ANG. W 2022 roku w Lublanie grał w barwach Gdyńskiej Akademii Koszykówki. Wtedy w całej imprezie zdobył 43 punkty i zaliczył 30 zbiórek. Teraz skończył turniej z dorobkiem 19 punktów, 12 zbiórek i 8 asyst.

PRZECZYTAJ TAKŻE. Koszykarz z Wejherowa został zawodnikiem "Królewskich"

Przypomnijmy, że Szymon Nowicki swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiał w UKS "Basket-Ósemka" Wejherowo. W barwach tego zespołu występował do ósmej klasy. Trenował pod okiem trenera Kordiana Zabrockiego. Po zakończeniu podstawówki Nowicki zmienił barwy klubowe na GAK Gdynia, który współpracuje z Asseco Arką Gdynia. Tam miał okazję do trenowania też z pierwszą drużyną Asseco. Na swoim koncie wejherowianin ma też grę w reprezentacji województwa pomorskiego w Kadrze Pomorza oraz w reprezentacji Polski. Tutaj warto wspomnieć, że na Mistrzostwach Świata do lat 17 w hiszpańskiej Maladze w 2022 roku Szymon Nowicki z biało-czerwonymi zajął 8. miejsce. Latem 2022 roku został zawodnikiem Realu Madryt.