MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasa Kaszubska w gminie Szemud na zdjęciach z drona. Tak wygląda nocą węzeł Koleczkowo - Szemud | ZDJĘCIA

Artur Baran
21 grudnia 2022 r. Trasa Kaszubska została oficjalnie otwarta. Zobaczcie, jak ta jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat na Pomorzu, prezentuje się nocą na odcinku w gminie Szemud.

Trasa Kaszubska na nocnych zdjęciach z drona, węzeł Szemud - Koleczkowo, 21.12.2022

Oficjalne otwarcie drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie – Gdynia Wielki Kack odbyło się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w Strzebielinie (powiat wejherowski), 21 grudnia 2022 r. W uroczystości wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, sekretarz stanu i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Mamy wyjątkowy czas dla mieszkańców całego regionu. W październiku 2019 roku wręczyliśmy inwestorowi zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Dzisiaj, po 3 latach spotkaliśmy się na gotowej Trasie Kaszubskiej. Ten oddany fragment drogi S6, to spore ułatwienie dla mieszkańców całego Pomorza, ale i całej Polski – podkreślał wojewoda pomorski.

43-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej z Gdyni do Bożegopola Wielkiego, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych na Pomorzu.

Budowa została podzielona na trzy odcinki, m.in. trasa połączyła Szemud z istniejącą S6 Obwodnicą Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Powstało łącznie 22 kilometrów drogi ekspresowej wraz z trzema węzłami:

  • mniejszym, w Koleczkowie,
  • dużym, w Chwaszczynie,
  • dużym, Gdyni Wielkim Kacku

Trasa ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny, a na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack - ze względu na natężenia ruchu - są po trzy pasy na długości ok. 2,9 km.

Odcinek Szemud-Luzino, to 10,3 km trasa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Wybudowano także węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224.

Natomiast 10,4 km odcinek Luzino - Bożepole Wielkie składa się trzech węzłów drogowych: Bożepole Wielkie, Strzebielino oraz Luzino, a także miejsce obsługi podróżnych. Również wybudowano po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny.

Koszt inwestycji składający się z projektowania, wykupy gruntów, nadzorów i prac budowlano-montażowych wynosi przeszło 2,1 mld zł. Budowa drogi ekspresowej S6 Bożepole Wielkie - Gdynia została dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko kwotą przeszło 984 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto