Trzy gole padły w derbach powiatu wejherowskiego. Wikęd Luzino pokonał WKS Gryf Wejherowo | ZDJĘCIA

N
N nadesłane przez czytelnika
W hicie 22. kolejki pomorskiej IV ligi na Wzgórzu Wolności Wikęd Luzino pokonał WKS Gryf Wejherowo. W derbach powiatu wejherowskiego kibicie zobaczyli trzy bramki.

Derby powiatu wejherowskiego dla Wikędu Luzino

Na Wzgórzu Wolności spotkały się dwa zespołu z czołówki tabeli. Zajmujący 6. miejsce WKS Gryf Wejherowo podejmował lidera rozgrywek Wikęd Luzino.

Żółto-czarni przed własną publicznością chcieli się zrewanżować za porażkę z jesieni. Wówczas w 3. kolejce luzinianie u siebie na boisku wygrali 4:2. Przypomnijmy, że ostatecznie Wikęd zwyciężył przez walkower. Taką decyzję podjęła Komisja ds. Rozgrywek przy Pomorskim ZPN. Powodem był "brak wystarczającej liczby młodzieżowców pomiędzy 70 a 79 minutą" w zespole Gryfa.

Podobnie, jak w pierwszej rundzie, to i tym razem podopieczni trenera Macieja Plińskiego wykazali się lepszą skutecznością. Wikęd objął prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu Krystiana Opłatkowskiego. 120. sekund później przyjezdni podwyższyli prowadzenie na 2:0 po golu Patryka Regulskiego.

Wynik spotkania w 65. min. na 3:0 dla gości ustalił Mateusz Dąbrowski (notabene były piłkarz Gryfa występujący w żółto-czarnych barwach w sezonach 2012/2013 - 2014/2015).

- Przegrywamy zasłużenie z Wikędem Luzino - napisał w swoich mediach społecznościowych WKS Gryf Wejherowo.

W następnej serii spotkań Wikęd Luzino podejmie GKS Kowale (25 marca 2023 roku o godz. 12), a WKS na wyjeździe zagra z Czarnymi Pruszcz Gdański (25 marca 2023 roku, godz. 11).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0