Tytani Wejherowo spadli w ligowej tabeli po porażce z Gwardią Koszalin

Tomasz Smuga
archiwum PolskaPress
Tytani Wejherowo musieli przełknąć gorycz porażki w inauguracyjnej kolejce rundy rewanżowej w I lidze w grupie A. Podopieczni trenera Roberta Wicona przegrali na wyjeździe z Gwardią Koszalin 25:34 (12:16). W tym spotkaniu Tytani musieli radzić sobie bez swoich kluczowych szczypiornistów. Trener Wicon nie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu Przemysława Warmbiera, Radosława Sałaty i Huberta Kossa.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu wejherowskiej drużyny. Tytani Wejherowo pierwsi objęli prowadzenie, a jeszcze w 10. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:5 dla szczypiornistów z grodu Wejhera.

Niestety, w kolejnych minutach zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Wejherowianie po tej porażce spadli z czwartego miejsca na piątą lokatę w ligowej tabeli. W następnej kolejce Tytani Wejherowo przed własną publicznością podejmą KPR Elbląg. Spotkanie w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie przy ul. Sobieskiego zaplanowano na sobotę, 12 lutego, na godz. 18.

W meczu przeciwko Gwardii wejherowianie wystąpili w składzie: Sławomir Jurkiewicz (7 bramek), Tomasz Bartoś (7), Marcin Wicki (3), Norbert Wejher (2), Oskar Szafrański (2), Fabian Bach (1), Maksymilian Sałata (1), Alex Pałkowski (1), Jakub Pohnke (1), Rompa, Mikołaj Sałata, Michał Przymanowski, Rafał Wicki, Wiktor Klaman, Damian Nowosad, Szymon Cholcha.