MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z urzędnikami wzięli udział w akcji przenoszenia żab do stawów

OPRAC:Rog.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie spotkali się, aby wspólnie przenieść żaby do stawów na osiedlu Fenikowskiego. Wiosna to pora w której płazy przenoszą się do zbiorników wodnych i często giną po drodze.

W przenoszeniu płazów wzięli także udział dyrektor SP nr 5 Beata Dampc, prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wraz ze swoim zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem. Jak podkreślił prezydent, akcja ratująca żaby jest przedsięwzięciem edukacyjnym, żywą lekcją przyrody, z której każdy uczeń zdobywa długotrwałą wiedzę na temat świata zwierząt.

To ważna akcja

Płazy spełniają bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym ponieważ są dobrym wskaźnikiem stanu środowiska - reagują na zanieczyszczenie gleby i wody m.in. metalami ciężkimi, pestycydami i węglowodorami. Przyczyniają się do równowagi biologicznej - płazy odżywiają się głównie komarami, meszkami i ślimakami nagimi (jakże uciążliwe bywają dla człowieka). Z ciekawostek, ropucha szara (która najliczniej występuje na tym terenie) wykazuje duże przywiązanie do zbiornika wodnego, w którym się narodziła, a maksymalny zasięg migracji może wynieść ok. 3 km.

Kierowco, jedź ostrożnie

Zwracamy się z prośbą do kierowców, aby uważniej i wolniej jechali przez ul. Orzeszkowej i ul. Fenikowskiego – może to zaoszczędzić życie wielu płazom. Prosimy również o nieniszczenie płotków, które zamontowane są na terenie parkingu – powstrzymują one płazy od wejścia na jezdnię.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto