Uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali obsługi interesantów Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku

OPRAC.:
Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
fot. KRUS w Gdańsku
Udostępnij:
Lepsze warunki dla rolników i pracowników a to wszystko za sprawą zmodernizowanej sali obsługi interesantów w budynku Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku. W piątek, 21 stycznia, w pomorskiej siedzibie KRUS odbyło się uroczyste otwarcie tej inwestycji.

Dyrektor OR KRUS w Gdańsku Marcin Drewa podkreślił, że reprezentowany przez niego Oddział na bieżąco realizuje inwestycje w Gdańsku, jak i w podległych 13 Placówkach Terenowych. Nowoczesna sala obsługi interesantów jest najlepszym tego przykładem. Oprócz poczekalni znajdują się boksy, zarówno do obsługi spraw świadczeniowych, jak i ubezpieczeniowych. Podobnie, jak w innych instytucjach, wprowadzono elektroniczny system kolejkowy. Całość spełnia najwyższe standardy, w tym wymogi dla osób niepełnosprawnych, którym zlikwidowano bariery architektoniczne.

- To początek inwestycji w Gdańsku. Kolejną będzie modernizacja głównego wejścia i holu oraz gabinetów lekarskich i pokojów biurowych pracowników. Robimy to wszystko z myślą o naszych interesantach, jak i pracownikach. Wychodzimy z założenia, że trzeba na bieżąco dostosowywać pomieszczenia do potrzeb odwiedzających i pracujących – dodał dyrektor Marcin Drewa.

Uczestniczący w uroczystości poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, jak i wicewojewoda Pomorski Aleksander Jankowski podkreślili, że rząd mocno wspiera swoją administrację, przekazując środki na inwestycje w urzędach. Reprezentująca obecnie środowiska rolnicze była poseł na Sejm, sołtys Lubieszewa Danuta Hojarska zaznaczyła dobrą współpracę z KRUS.

– To dzięki niemu wiele dzieci z terenów wiejskich korzysta z letniego wypoczynku, a rolnicy ze szkoleń – dodała.

Zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Teresa Jakubowska doceniła z kolei, że KRUS podobnie jak WFOŚiGW wspiera Ochotnicze Straże Pożarne, przekazując im sprzęt ratowniczy. Skorzystała na tym m.in. OSP Gniew, dlatego obecny na uroczystości burmistrz tego miasta Maciej Czarnecki wymienił, co udało się zrobić dzięki dobrym relacjom z dyrekcją Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ks. Kanonik dr Bartłomiej Stark, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku powiedział z kolei, że szczególne uznanie należy się pracownikom Kasy, którzy na co dzień realizują szereg zadań na rzecz drugiego człowieka – rolnika, i za to należą się im podziękowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie