W sobotnim meczu na Wzgórzu Wolności Gryf przegrywa 1:2 z Lechem II Poznań [ZDJĘCIA]

Alicja Choinka
Drużyna Łukasza Ulatowskiego pokonała Gryfa Wejherowo 2:1. Dla drużyny z Poznania był to wielki sukces – pierwszy raz od sześciu spotkań udało się zdobyć 3 punkty.

Spotkanie w ramach 15. kolejki II ligi zakończyło się dla żółto – czarnych przegraną 1:2.

Ambicji i zaangażowania nie można odmówić ani jednej ani drugiej drużynie. Natomiast na boisku w kilku aspektach, w indywidualnych umiejętnościach piłkarskich – przyjęciach, podaniach i decyzji, pomimo że mój zespół jest młody, a trenera Ulatowskiego jeszcze młodszy, myślę, że oni byli przed nami

– mówi Łukasz Kowalski, trener Gryfa Wejherowo. -

Niestety stało się tak, że po raz kolejny przegrywamy. Dziś jeszcze myślimy o tym meczu, jutro już żyjemy następnym, w Polkowicach. Nie ma co płakać – nie jesteśmy w stanie odkręcić tego, co się stało. Żyjemy dalej nadzieją

– dodaje.

Pierwsza bramka dla Lecha II Poznań padła już w 16. minucie spotkania. Zdobył ją Jakub Białczyk. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla Lecha II Poznań.

Następną bramkę dla poznaniaków w 64 minucie starcia zdobył Filip Szymczak. Pierwsza gola dla Gryfa Wejherowo, podczas rzutu karnego, w 70 minucie strzelił Maksymilian Hebel. Podopiecznym Łukasza Kowalskiego nie udało się jednak zdobyć więcej bramek. Spotkanie zakończyło się przegraną 1:2 dla wejherowian.

Cieszy nas to zwycięstwo, bo jeżeli patrzymy w tabelę i na ostatnie zwycięstwo – trochę czasu minęło

– mówi Rafał Ulatowski, trener Lecha II Poznań –

Sześć meczów bez radości z trzech punktów jest to bardzo długi okres. Szczególnie dla młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w ten dorosły świat i dla nich każdy mecz jest na wagę finałów mistrzostwa świata