Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Wejherowie nauczyciele poznali gry i zabawy pochodzące m.in. z Japonii. Za nami konferencja #SKSedukuje [ZDJĘCIA, WIDEO]

ts
W Wejherowie Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy zachęcał nauczycieli do prowadzenia nowatorskich zajęć na lekcjach wychowania fizycznego. Za nami pierwsza tegoroczna konferencja #SKSedukuje, która odbyła się właśnie w grodzie Wejhera. Nauczyciele poznali gry i zabawy pochodzące m.in. z Japonii.

- Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach - możemy wyczytać na stronie szkolnyklubsportowy.pl.

O tych nowatorskich formach zajęć nauczyciele mogą dowiedzieć się podczas konferencji organizowanych przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Pierwsze tegoroczne spotkania w ramach #SKSedukuje odbyło się w sobotę (30 marca) w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Do grodu Wejhera przyjechali uczestnicy z prawie wszystkich województw w Polsce, bo aż z 10.

- Chcemy zachęcić nauczycieli do otwartości i pokazać im, że jak się chce, to można wszystko. Pokazujemy nauczycielom nowe formy aktywności, ale i chcemy, aby te zajęcia na lekcjach z wychowania fizycznego realizowane był na jak najwyższej jakości - mówi Magda Ustianowska, specjalista ds. projektów w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym. - W tym roku organizowana jest trzecia edycja. W naszym programie jest już blisko 10 tys. szkół, a ta liczba cały czas rośnie.

Konferencja w Wejherowie podzielona była na kilka bloków tematycznych, takich jak m.in.: trening funkcjonalny, profilaktyka wad postawy, siatkówka, koszykówka, czy lekkoatletyka.

- Dzieci szukają nowych rzeczy. Taką grą jest np. taspony. To jest gra wymyślona w Japonii. Często bywa tak, że mamy problemy z salą. A w tę grę można grać na korytarzu, bo używa się gąbczastych piłek. Podczas tych spotkań pokazujemy nauczycielom, że przy pomocy ławeczki gimnastycznej też można zrobić boisko. Inna grą jest smolball. Nazwa brzmi obco, ale została wymyślona przez Polaka pana Smolińskiego. Jest to pomieszanie tenisa ziemnego z unihokejem - wyjaśnia Dariusz Nowicki, jeden z prowadzących warsztaty.

Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy w tym roku planuje zorganizowanie łącznie trzech takich konferencji dla nauczycieli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: W Wejherowie nauczyciele poznali gry i zabawy pochodzące m.in. z Japonii. Za nami konferencja #SKSedukuje [ZDJĘCIA, WIDEO] - Wejherowo Nasze Miasto

Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto