Wejherowska Noc Basketu. Pod osłoną nocy zagrali w koszykówkę [ZDJĘCIA]

ts
Za nami druga edycja "Wejherowskiej Nocy Basketu", która ponownie zagościła na terenie zadaszonego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 8. Impreza sportowa została zorganizowana przez klub UKS "Basket-Ósemka" Wejherowo.

W rozgrywkach najmłodszej kategorii, czyli rocznika 2006 i młodszych wystartowało w sumie 6 zespołów, czyli około 40 zawodników.

- Liczyła się dobra zabawa oraz integracja młodych osób grających w koszykówkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tylu zawodników i zawodniczek przyjechało na nasze zawody do Wejherowa. Taka liczba zespołów świadczy o tym, że nasze turnieje cieszą się popularnością wśród miłośników koszykówki na Pomorzu - mówi Bartłomiej Woźniak, wiceprezes UKS "Basket-Ósemki" Wejherowo.

Najlepszą ekipą w tych rozgrywkach okazała się drużyną o nazwie „Gang Kwadrata” , która grała w składzie: Cezary Zabrocki, Oskar Wira, Tymoteusz Sternicki, Dawid Ciesielski oraz Valery Aghajanyan.

Z kolei o godz. 21 wystartowała najciekawsza kategoria imprezy, czyli OPEN . W tych rozgrywkach zagrało także 6 zespołów, czyli ponad 40 uczestników. Zwycięzcą został team „Nieobliczalni” w składzie: Maciej Austen, Mateusz Itrich, Maciej Michalski , Maciej Dalak , Szymon Daszke, Łukasz Iwanowski oraz Jacek Chojnacki. Drugie miejsce zajęli „Tylko siatkę słychać” , a trzecie „Piwosze”.

Podczas zawodów rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty, który wygrał Patryk Szymański.