Wejherowska Platforma przedstawiła kandydatów na radnych i prezydenta Wejherowa [ZDJĘCIA]

Joanna Kielas
Rafał Szlas i kandydaci na radnych w Wejherowie Fot. J. Kielas
Poznaliśmy kolejnych kandydatów i ich program w wyborach samorządowych w Wejherowie. To grupa Koalicji Obywatelskiej, związana z obecną grupą radnych Platformy Obywatelskiej - Samorządności.

Rafał Szlas, obecny radny, działacz sportowy i przedsiębiorca będzie kandydował na stanowisko prezydenta Wejherowa, z ramienia komitetu Koalicji Obywatelskiej.

- Nie chcemy rewolucji w Wejherowie, a ewolucji. Zmienić to, co nie funkcjonuje dobrze i ulepszyć rzeczy pozytywne. Działać szybciej, z większą energią - zapowiada Rafał Szlas.

- Przedstawiamy mieszkańcom naszego miasta dobrych i sprawdzonych kandydatów do Rady Miasta Wejherowa oraz silną kandydaturę na urząd prezydenta Wejherowa - przekonuje Jacek Gafka, przewodniczący PO w Wejherowie. - Sporo osiągnęliśmy wspólną pracą i współpracą w bieżącej kadencji, zaś w przyszłej kadencji taką współpracę deklarujemy ze wszystkimi środowiskami samorządowymi w mieście. W końcu łączy nas Wejherowo. I to jest najważniejsze.

Jacek Gafka pytany o to, czemu sam nie kandyduje na urząd prezydenta, jak to było w zeszłych wyborach, odpowiada:

- Osiągnąłem dobry wynik, ale nie zwycięski. Kandydatura Rafała Szlasa daje szanse na jeszcze lepszy wynik - odpowiada Gafka.

Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów, którzy będą ubiegali się o mandat radnego oraz program wyborczy koalicji.

I. DZIAŁANIA W SFERZE SPOŁECZNEJ:

1. Walka z bezrobociem, aktywizacja zawodowa mieszkańców. Stworzenie we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy programów wsparcia dla bezrobotnych wejherowian, współfinansowanych przez miasto. Współpraca z przedsiębiorcami, którzy tworzą miejsca pracy.

2. Budowa i remonty budynków komunalnych.

3. Rozwój bazy oświatowej oraz wspieranie rozwoju umiejętności młodych mieszkańców miasta (w tym budowa brakujących sal gimnastycznych). Uruchomienie klas sportowych w różnych dyscyplinach.

4. Wsparcie dla osób korzystających z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zwiększenie ilości terenowych pracowników socjalnych.

5. Wprowadzenie tzw. „Karty Rodziny” dla rodzin z trójką oraz większą ilością dzieci, gwarantującej m.in. ulgowy dostęp do oferty kulturalno- rozrywkowej.

6. Zwiększenie ogólnej puli dofinansowania dla wszystkich organizacji i stowarzyszeń działających w mieście, ubiegających się o tzw. „granty”. Rozwój sportu i wspieranie stowarzyszeń wykonujących zadania w tym zakresie.

7. Poprawa bezpieczeństwa Mieszkańców poprzez realne funkcjonowanie połączonych służb Straży Miejskiej oraz policji w poszczególnych dzielnicach miasta.

8. Organizacja szerokiego wachlarza imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz zagospodarowanie czasu wolnego z propozycjami dla mieszkańców w każdym wieku.

9. Poszerzenie bieżącej oferty imprez o charakterze miejskim o kolejne propozycje integrujące mieszkańców, co ułatwi budowę społeczeństwa obywatelskiego.

10. Podjęcie działań w celu przywrócenia funkcjonowania Rad Osiedlowych i ich aktywizacji. Zwiększenie puli środków przekazywanych Radom Osiedlowym.

II. DZIAŁANIA W SFERZE INWESTYCYJNEJ:

1. Utwardzenie wszystkich gruntowych dróg w Wejherowie.

2. Stworzenie planu budowy, modernizacji i bieżących remontów dróg w mieście oraz harmonogramu działań w tym zakresie i jego konsekwentna realizacja.

3. Budowa chodników, ścieżek rowerowych i parkingów. Poszerzenie i połączenie sieci ścieżek rowerowych. Modernizacja oraz rozbudowa oświetlenia ulicznego.

4. Budowa miejsc integracji mieszkańców (w tym strefy rekreacji, place zabaw) w każdej dzielnicy miasta i związana z nią atrakcyjna oferta spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców. Remont amfiteatru i większe wykorzystanie jego potencjału. Reaktywacja otwartego basenu.

5. Realizacja zadań drogowych łączących północną i południową część miasta w sposób bezkolizyjny. Sprawne połączenia pomiędzy obiema częściami miasta. Kontynuacja budowy węzłów drogowych.

6. Utrzymanie miliona złotych na tzw. „budżet obywatelski”. Coroczna kontynuacja tego zadania.

7. Tworzenie warunków do nowych inwestycji (powstawania nowych miejsc pracy), m.in. poprzez konkurencyjne warunki podatkowe dla inwestorów i mieszkańców.

8. Przyznanie mieszkańcom inicjatywy uchwałodawczej (możliwości wnoszenia projektów uchwał Rady Miasta).

9. Rozwój transportu publicznego. Sprawna komunikacja miejska- dostosowana do realnych potrzeb mieszkańców.

10. Kontynuacja inwestycji rozpoczętych w bieżącej kadencji.

III. DZIAŁANIA OGÓLNE, SPRAWY RÓŻNE, FUNKCJONOWANIE URZĘDU MIASTA

1. Walka ze smogiem. Systematyczna poprawa jakości powietrza w Wejherowie, współpraca z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska.

2. Skrócenie o połowę czasu oczekiwania na decyzje wydawane przez miasto.

3. Rzeczywisty dyżur Prezydenta Miasta minimum raz w tygodniu, możliwość spotkań Prezydenta z mieszkańcami w urzędzie oraz na terenie poszczególnych dzielnic. Cykliczne spotkania władz miasta (w tym radnych) z mieszkańcami każdej dzielnicy Wejherowa.

4. Poszerzenie oferty dostępu do darmowego Internetu w mieście Wejherowie.

5. Pełna współpraca z samorządem powiatowym i wojewódzkim oraz administracją rządową (zwłaszcza w celu pozyskiwania środków zewnętrznych) dla miasta.

6. Współpraca Miasta (m.in. poprzez realizację wspólnych zadań) z partnerami społecznymi oraz samorządowymi, jak również Stowarzyszeniem Metropolitalnym w celu zwiększenia pozyskiwania środków zewnętrznych dla Wejherowa.

7. Rzetelne i tolerancyjne sprawowanie mandatu społecznego- z poszanowaniem wszystkich mieszkańców.

8. Realna otwartość i współpraca w zakresie realizacji wniosków i potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców oraz stowarzyszenia czy inne podmioty działające w Wejherowie.

9. Rozbudowa oferty turystycznej miasta. Wykorzystanie walorów naturalnych rzeki Redy.

10. Współpraca przy realizacji programów zdrowotnych dla wejherowian.


Wideo:
Mecz charytatywny 3 maja Wejherowo

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wyborca2018

Prezes Gryfa R.Szlas OK może być , piłkarze nie muszą być wykształceni mają kopać piłkę a prezes klubu to nikt ważny ma załatwić autobus na wyjazd piłkarzy kupić piłki i skosić trawę na boisku . Ale Prezydent miasta bez szkół to kpina , niech dalej robi swoje biznesy . Koniec i kropka Urzędnik musi mieć wykształcenie!!!

d
dd

łazi po wejherowie i rozdaje czekoladki fuj

s
sąsiad z ogródka

Czy wiecie że Ob. Partyjny z [PO] JACEK GAFKA WSTYDZI SIE SWOJEJ MATKI PARTYJNEJ KTÓRA GO DOPROWADZIŁA DO SYTEGO KORYTA JAKIE MA W URZĘDZIE MIASTA WEJHEROWA .
ALE COŚ CHYBA SIĘ POŻARŁ Z JÓZKIEM RESZKĄ O MIEJSCA NA LIŚCIE PLATFUSÓW Z [PO] ,

S
Stowarzyszenie efas !!!!

BO TO JEST TA SAMA MAFIA PARTYJNA Z [PO] CZY TO JEST W GDAŃSKU CZY W RUMI I WEJHEROWIE ONI SIĘ ZWĄCHAJĄ WSZĘDZIE .
A TERAZ CHCĄ ŻEBY OSZUSTÓW WYBRAĆ DO KORYTA I CHCĄ ŻREĆ ZA NASZE PODATKI MAMY DOŚĆ AFER /KORUPCJI/ CWANIACTWA / OSZUSTWA / PARTYJNYCH KLAKIERÓW Z [PO/PSL/NO/ KOD-u]

m
max

Polecam poczytać sobie oświadczenia majątkowe radnych. Nie wiedziałem że pan Szlas ma tyle nieruchomości, mógłby stanąć do wyścigu z Adamowiczem. Z drugiej strony może milioner lepiej nadaje się na tak odpowiedzialne stanowisko.

w
widz

To sobie czekaj .

s
sąsiad z ogródka

Ten w pierwszym szeregu z tym łbem w dół to nawet donosił do Policji w Wejherowie że jego teściowa robi bimber ale Policjanci to sprawdzili i współczuli biedna Jego teściowa .
Mieszka razem teść zapisał pół domu i teraz nie ustąpi z drogi Nie głosujcie na niego Wejherowianinie .

S
Stowarzyszenie efas !!!!

CO DO KANDYDATA Z [PO] JACKA GAFKI TO SIĘ ODNOWI SPRAWĘ ROZBICIA NOWEJ SKODY KTÓRA BYŁA WŁASNOŚCIĄ SAMORZĄDOWĄ POWIATU WEJHEROWSKIEGO ALE ZATUSZOWAŁ ROZBICIE SAMOCHODU PRZEZ J.GAFKĘ JÓZEF RESZKA BYŁY STAROSTA WEJHEROWSKI Z [PO] BO TYLKO J.GAFKA ZAPŁACIŁ 500-ZŁ MANDANT I TO WSZYSTKO JAKĄ POKRYŁ PARTYJNY Z [PO] JACEK GAFKA ALE SPRAWA ZOSTANIE WZNOWIONA Z NASZEGO ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY KRAJOWEJ W WARSZAWIE .

W
WYBORCA

Sz.Państwo oraz Wyborcy Proszę odszukać Kandydata na Prezydenta Miasta Wejherowa Jack Gafkę w 2014 r jaka jest opinia nawet sam były poseł Jerzy Budnik z [PO] nie popiera wazeliniarza jaki jest J.G . czas skończyć z kłamstwem z popaprańców partyjnych z [PO/PSL/ NO/ KOD-u .
Kto te partie popiera to jest ślepy jak Osioł .Znamy radnego Jacka Gafkę to jest nygus do pracy ale tylko chce dobra kasę brać ,

G
Gość

Obowiązuje zasada stara
Że krętaczy spotka kara
O pracy Arielek śnił
Więc opadł ze sił
Michał Choćbyś miał największy spryt
-sam nie wejdziesz na sam szczyt ,
a, że człowiek to nie krowa ,
musisz im się zrewanżować ........

e
efas Rumia

Co to za prawo wyboru
gdy w rzeczywistości
brakuje honoru i przyzwoitości ?
Dni płyną dla burmistrza gremii
od premii ,do premii
a takim przy pługu ;
od długu do długu
Nie damy się sterować
Nie damy prawdy ukrzyżować .
Prawda ubarwiona ,zło dobrze ukryte i można z bufona zrobić autorytet
Urzędowe gwiazdy pierwsze pchają sie do koryta
A TYM MĄDRZEJSZYM NIE DAJĄ NAJEŚĆ SIĘ DO SYTA
MICHAŁ Przypisuje sobie zasługi
A NA KONCIE TYLKO DŁUGI
Niepełno sprawni pytają
gdzie pieniądze na pomoc znikają
Kocham CIĘ DEMOKRACJO KOCHANA
BO SAM MOGĘ WYBRAĆ BARANA .

r
robotnik

Ten co stoi w rozkroku to coś mu wycięli jak Bolkowi
Bolek stracił żonę a ten stracił jaja i już wiemy kto z kim się ima .

S
Stowarzyszenie efas !!!!

Ale już zaczął Zegar odmierzać czas dla klakierów partyjnych z mafii [PO] i wybije godz. dla Michała Pasiecznego z Rumi .
Coś w Trawie piszczy że sami urzędnicy mają tych wszystkich klakierów z [PO] po dziurki w nosie . Ale w Rumi są wysokie kary za złe plany zagospodarzenia w architekturze .
Niema ul. Abrahama zrobione a miała być ta ul w 2016 r potem 2017 r a mamy 2018 r ale niema KASY kasę zeżarły klakiery z [PO] .

S
Stowarzyszenie efas !!!!

A CO ROBI PODCZAS PRACY NA WIECU MAFII [PO] JACEK GAFKA I MICHAŁ PASIECZNY ARIEL SIENICKI A W URZĘDZIE MIASTA ICH NIEMA ZA CO MY IM PŁACIMY TO ZDJĘCIA SĄ WYDRUKOWANE I BĘDZIE ZAWIADOMIENIE KOLEJNE DO PROKURATURY KRAJOWEJ WARSZAWA .
NIE MOŻE BYĆ TAK ŻE W BLASZAKU ICH NIEMA A ROBIĄ SOBIE KOMPANIE WYBORCZĄ PODCZAS GODZ. PRACY SPRAWDZAŁAM GAFKA NIEMA URLOPU !!!!

S
Stowarzyszenie efas !!!!

Chcemy poinformować wyborców miasta Wejherowa żeby nie głosowali na kłamców którzy zawiadamiają Sądy i Prokuratury w Wejherowie .
To jest urzędnik zatrudniony przez partyjnego kolegę Michała Pasiecznego ale radnym jest w radzie miasta Wejherowa Ob.. Jacek Gafka i jego dwie partyjne koleżanki z [PO] ta cała trójka złożyła do Sądu Rejonowego w Wejherowie że nasza prezes Stowarzyszenia Przeciwdziałania Korupcji, Niegospodarności , Obrony Praw Człowieka ''efas' że ich kontroluje podczas pracy bo Jacek .G najwięcej ucieka przed czasem zakończenia pracy i nie jest na czas w urzędzie miasta Rumi za co bierze jako Inspektor sortowania śmiecie dużą kasę ale Sąd nie w ciemno bity ich uzasadnienie obalił bo liczyli na drapane że Sąd ukarze naszą prezes .
A Stało się inaczej że przegrali wszyscy na czele z prezesem PUK w Rumi który musiał zwrócić 2-tyś zł za koszta mecenasa .M.Pasieczny i jego plecaki zawiadamiali PR w Wejherowie aż 7-razy o to że prezes mu powiedziała że ma uśmiech BANANOWY to był śmiech na sali ale czepiali się że nasza prezes krzywo stanęła Tylko nic z ich donosów bo wiemy że Panie prezes jest nie skażoną osobą jak ktoś do niej zapuka to nie po nią a do niej ale do tych klakierów z [PO] jak ktoś o 6-rano za puka to wiadomo że po nich .Tak że uważajcie Drodzy Wyborcy na kogo oddajecie waszą kartkę wyborczą .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3