Wejherowski "Elektryk" ze Srebrną Tarczą. Szkoła podsumowuje sukcesy minionego semestru

Alicja Choinka
Materiały PZS nr 2/ Nadesłane
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie został laureatem Srebrnej Tarczy w Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2022. W ciągu minionego semestru placówka odnotowała także sukcesy w różnych dziedzinach, w tym m.in. w naukach humanistycznych czy sporcie.

Naszym priorytetem jest kształcenie zawodowe. W tej dziedzinie mamy oczywiście swoje sukcesy: udział naszych uczniów w okręgowym szczeblu 48 edycji prestiżowej Olimpiady Wiedzy Technicznej, II miejsce w XIV Międzyszkolnym Turnieju Szkół Elektrycznych w województwie pomorskim o puchar Prezesa SEP o/Gdańsk

- informuje PZS nr 2.

Szkoła ma na swoim koncie także sukcesy w zakresie nauk humanistycznych, w tym m.in. w powiatowym konkursie z okazji XXI Dnia Papieskiego Święty Jan Paweł II„Nie lękajcie się” oraz w konkursie historycznym – „Polska i Polacy w latach 1914 – 1939”, gdzie zajęła trzecie miejsce. Jedna z uczennic "Elektryka" zajęła także III miejsce w Powiatowym Konkursie „70 lat działalności Zawodowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Mamy uczniów, którzy z artystycznym wyczuciem uchwycili „Uroki jesieni na Kaszubach”, walcząc o Złoty Liść Starosty czy zaprojektowali bożonarodzeniową kartkę. W Pomorskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Gwiazdka tuż, tuż” jeden z uczniów zdobył II miejsce

- czytamy.

Hołdując powszechnie znanemu przysłowiu „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, osiągamy również sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie zajęli III miejsce w powiecie w Mistrzostwach Badmintona dziewcząt i chłopców oraz IV miejsce w futsalu chłopców. Stanęli takżę na III miejscu podium Mistrzostw Unihokeja oraz Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. Zdobyli także srebrny medal w wojewódzkim finale koszykówki chłopców 3x3 oraz brązowy w piłce ręcznej.

Wśród innych aktywności młodzieży uczącej się w "Elektryku" wymienić można odtworzenie scen z „Moralności pani Dulskiej” podczas ubiegłorocznego Narodowego Czytania oraz udział w "Sprzątaniu świata".

Dbając o ekologię uczniowie wraz z opiekunami „Sprzątali świat”. Stawiając na rozwój poprzez naukę i zabawę zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, a w ramach obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości zdobyliśmy podium w grze miejskiej – „ W poszukiwaniu ducha przedsiębiorczości”

- informuje "Elektryk".

Dbając o dobre relacje organizowaliśmy Dzień Tolerancji, szkolne Andrzejki, Szlachetną Paczkę i Archipelag Skarbów. Ogromnym sukcesem dwóch naszych uczniów, mających naprawdę wybitne osiągnięcia w różnych dyscyplinach i dziedzinach, jest otrzymanie przez nich Stypendium Ministra Właściwego do Spraw Oświaty i Wychowania.

Zwieńczeniem aktywności szkoły jest Srebrna Tarcza w Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2022. Placówka zajęła 9 miejsce w województwie pomorskim i 141 miejsce w Polsce.