Wręczenie nagród w plebiscycie Strażak Pomorza 2018 Dziennika Bałtyckiego w Szemudzie [ZDJĘCIA, VIDEO]

Joanna Kielas
Wręczenie nagród w plebiscycie Strażak Pomorza
Wręczenie nagród w plebiscycie Strażak Pomorza Fot. J. Kielas
W Szemudzie podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka redakcja Dziennika Bałtyckiego wręczyła nagrody zwycięzcom plebiscytu Strażak Pomorza 2018.

Dyplomy, statuetki i nagrody finansowe - te wszystkie nagrody trafiły do jednostek OSP oraz do druhów z Pomorza w ramach kolejnej edycji plebiscytu Strażak Pomorza 2018. Zabawę organizowaliśmy wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gdańsku.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Szemudzie, w ramach wojewódzkiej uroczystości strażackiej. Nagrody wręczyli: Wiktor Pilarczyk, prezes Polska Press, wydawcy Dziennika Bałtyckiego oraz Mariusz Szmidka, redaktor naczelny gazety.

- Pomagacie, gasicie, edukujecie. I za to wam dziękujemy. Jesteście ambasadorami dobroci i skutecznej pomocy - mówił Mariusz Szmidka, redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego. Na strażaku jak na Zawiszy zawsze polegać można. Wszystkiego dobrego!

Zobacz koniecznie:
Wojewódzkie obchody dnia strażaka - medale, nagrody i atrakcje

Z okazji plebiscytowej gali do Szemuda zjechali druhowie z całego Pomorza. Dyplomy odbierali bowiem zwycięzcy etapów powiatowych głosowania - najpopularniejsi strażacy i jednostki OSP w danym powiecie. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród w rankingu wojewódzkim. Tu pierwsze miejsca "zgarnęli" reprezentanci ziemi lęborskiej.

- W straży działam od czterech lat. Mieszkam koło remizy, widziałem jak wozy wyjeżdżają do akcji i zapragnąłem też tak działać - mówi Dawid Gałązka z OSP Łeba, najpopularniejszy strażak Pomorza. - Jestem nie tylko ratownikiem, ale i kierowcą wozu bojowego. A marzę o pracy w Państwowej Straży Pożarnej w przyszłości.

- Mamy u nas w jednostce około 70 druhów, do akcji wyjeżdżamy średnio 120 razy rocznie - wyjaśnia Radosław Wroński, prezes OSP Łebunia, najpopularniejszej jednsotki OSP na Pomorzu. - Wyjeżdżamy do dużej liczby wypadków, bo przez naszą miejscowość przebiega ruchliwa droga wojewódzka 215 do Łeby. Gasiliśmy w tym roku dwa bardzo duże pożary u nas we wsi.

Tu przeczytaj:
Plebiscyt strażacki - zwycięzcy i nagrody

A oto nasi zwycięzcy plebiscytu Strażak Pomorza:

Strażak Roku 2018 - wojewódzki finał
Dawid Gałązka, OSP Łeba, powiat lęborski
Wojciech Barlasz, OSP Jastarnia, powiat pucki
Mateusz Kitowski, OSP Niestępowo, powiat kartuski

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Roku 2018 - wojewódzki finał
OSP Łebunia, powiat lęborski
OSP Polnica, powiat człuchowski
OSP Jeleń, powiat tczewski

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku 2018
MDP Kamionka, powiat starogardzki
MDP Mieroszyno, powiat pucki
MDP Iskierki Bukówka, powiat słupski

Wideo

Dodaj ogłoszenie