Wypadek w Sulicicach: Kierowca z Wejherowa na podwójnym gazie. Dwie osoby ranne, odwiezione do szpitala | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Zdarzenie miało miejsce w Sulicicach po godzinie 22., w sobotę, 29 sierpnia 2020. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego. W wypadku ucierpiały trzy osoby, w tym 46-letnia mieszkanka Pucka kierująca Fordem. 27-latek z Wejherowa, który kierował Oplem, miał około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu w chwili zdarzenia.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na Drodze Wojewódzkiej nr 213 w Sulicicach (gmina Krokowa) około 22:20 w sobotę, 29 sierpnia 2020. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe - Opel i Ford.

Jak doszło do wypadku w Sulicicach?

Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krokowej, grupa zdarzeniowa oraz technik kryminalistyczny.

- Na miejscu mundurowi ustalili, że 27-letni mieszkaniec Wejherowa kierujący pojazdem marki Opel, jadąc od strony miejscowości Kłanino, w kierunku miejscowości Minkowice, w miejscowości Sulicice zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem marki Ford, kierowanego przez 46-letnią mieszkankę Pucka - mówi st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy KPP w Pucku. - W wyniku zaistniałego zdarzenia, do szpitala przetransportowano kierowcę i pasażera Forda.

Policjanci z KP w Krokowej na miejscu sprawdzili stan trzeźwości kierujących.

Wyniki były szokujące, gdyż okazało się, że o ile kobieta kierująca Fordem była trzeźwa, to nie można było tego powiedzieć o kierowcy Opla. 27-latek wydmuchał około promila alkoholu.

- Kierowca pojazdu marki Opel w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości - mówi st. sierż. Ewa Bresińska. - Pojazdy zostały zabezpieczone procesowo, policjanci zatrzymali prawo jazdy sprawcy zdarzenia, a ponadto 27-latek został zatrzymany.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krokowej.

Przy wypadku w Sulicicach pracowali także ratownicy medyczni oraz strażacy z powiatu puckiego. Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Sławoszyno, następnie dojechały dwa zastępy z JRG Puck, medycy i policja.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym przez ratowników OSP Sławoszyno: wsparcie psychiczne, założenie kołnierzy ortopedycznych, zabezpieczenie przed utratą ciepła - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. - Po przebadaniu osób poszkodowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego, dwie osoby zabrano do szpitala w Wejherowie, jedna pozostała na miejscu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i zabraniu pojazdów przez pomoce drogowe posprzątano jezdnię.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Chcesz podzielić się swoimi zdjęciami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Wypadek w Starzynie: na wysokości Zwierzyńca doszło do zderz...

Siłowe przekroczenie granicy przez migrantów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie