Wyścig Garmin MTB Series w Redzie [ZDJĘCIA]

Joanna Kielas
Garmin MTB Series w Redzie
Garmin MTB Series w Redzie Fot. Michał Kaczmarek
Wyścig Garmin MTB Series w Redzie. Na starcie na dwu dystansach, mini 25 km i midi 50 km stawiło się 498 uczestników, mimo nie najlepszej pogody, a trasa prowadziła przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Wyścig Garmin MTB Series w Redzie. Boisko Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie zamieniło się w miasteczko rowerowe. Reda po raz pierwszy była miejscem rozgrywania wyścigu Garmin MTB Series, jednocześnie ostatnim z serii trzech etapów, poprzednie odbyło się w Gdańsku i w Rumi. Wśród uczestników nie zabrakło rowerzystów z Redy, na dystansie mini wśród zgłoszonych 306 uczestników było 14 mieszkańców Redy (ukończyło 216, w tym 12 Redzian); na dystansie midi – 192 uczestników, troje z Redy (ukończyło 146, w tym wszyscy Redzianie).

Startowali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, Rosji – Kaliningrad i Szwecji – Malmo. W kategorii mini nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca, ale większość jechała po raz pierwszy w wyścigu przełajowym. Dla najlepszych zawodników rajdu Burmistrz Miasta Redy ufundował nagrody.