Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Cartusia - Gryf

Red.
Chociaż pierwsza runda już za nami, to jeszcze nie koniec w tym roku emocji piłkarskich na trzecioligowych boiskach. Dzisiaj rozpoczynają się spotkania rewanżowe. Gryf Wejherowo na wyjeździe zmierzy się z Cartusią Kartuzy. W sierpniu żółto-czarni pokonali kartuski zespół 4:0. Zapraszamy do śledzenie relacji na żywo w naszym portalu. Początek o godz. 13.

Faule: Cartusia - 6, Gryf - 9

- Mieliśmy swoje szanse, których nie udało nam się wykorzystać. Szkoda straconej bramki. Cartusia to był inny rywal niż ten w sierpniu. W moim zespole zawiodło mnie kilku, ale nie będę wymieniał ich z nazwisk. Omówimy to w szatni - podsumował spotkanie Niciński.

- Uderzyłem. Niestety bramkarz końcami palców wybił piłkę w słupek - powiedział Łukasz Puczyński, piłkarz Cartusi, który w ostatnich minutach nie wykorzystał dogodnej sytuacji. - Z przebiegu całego meczu myślę, że remis to zasłużony wynik.

- Bardzo dziękuję chłopakom za walkę. Znów walczyli do ostatniej minuty. Szkoda, że tylko remis - powiedział po spotkaniu trener gospodarzy.

Koniec spotkania. Mecz Cartusia Kartruzy - Gryf Wejherowo kończy się remisem 1:1

90+2' Wrzutka Borkowskiego, a jeden z napastników Cartusii uderzył w słupek

90+1' Kontra Cartusii, ale Kwasny zbyt wolno ją wyprowadzał i rzut rożny Zablokowany i jeszcze jeden

ZARAZ PO SPOTKANIU ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU

Rozpoczyna się doliczony czas gry. Gryf atakuje

88' Kotwica miał świetną okazję, ale ją zmarnował

W zamieszaniu podbramkowym futbolówka trafiła do Hoffmanna, a ten pewnym strzałem pokonał Dudę

**86' GOOOL!!!** 1:1!!! Hoffmann w debiucie!

82' Cartusia coraz groźniej atakuje. Gryf w opałach

Zamieszanie w polu karnym Gryfa. Gospodarze domagali się karnego za zagranie ręką. Arbiter ich zdania nie podzielił

Żółta kartka za faul dla Sobczyńskiego

79' Zmiana w Gryfie. Za Gicewicza na ostatnie minuty wszedł Oleszczuk

77' Kołc do Gicewicza, ten dośrodkował do Toporkiewicza, ale napastnik Gryfa nie trafił w bramkę

Chyła wrzucał, uderzał Karasiński głową, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców

75' Okazja dla Cartusii. Faul pod polem karnym gospodarzy

Gospodarze próbują wrzutek w pole karne, ale obrońcy Gryfa spokojnie wybijają piłkę

71' Toporkiewicz z rzutu rożnego. Do główki skakał Wicki, ale ubiegł go Tułowiecki

69' Wicki faulowany. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Gicewicz, jednak bez zagrożenia

68' Pierwsza zmiana w Cartusii. Za Hejdena wszedł Hoffmann. To dla niego debiut w tym sezonie

Cartusia zamknęła Gryfa na ich połowie

64' próba Cartusii, ale powstrzymana przez Sobczyńskiego

61' Wreszcie szansa Gryfa. Uderzał Felisiak, piłka musnęła słupek i wyszła za boisko

Na ławce rezerwowych Gryfa denerwuje się trener Niciński. "Gica", weź grę na siebie - krzyczy Trener Niciński do Gicewicza

58' Szykuje się zmiana w Gryfie. Za Szudrowicza Wicki

56' Rajd prawą stroną przeprowadził Kwasny, ale z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę

Jak na razie, w drugiej połowie przewagę mają gospodarze. Szansę miał Gładczuk

51' Po paradzie Dudy z piłką przed pustą bramką znalazł się Rusinek, ale uderzył tak słabo, że piłkę bez problemów wybili obroncy

48' Dawidowski wrzucał ze skrzydła, do piłki doszedł Kwaśny, ale minimalnie przestrzelił. To najgoźniejsza, póki co, akcja gospodarzy

Hejden za faul zobaczył żółtą kartkę

47' Hejden ostro sfaulował Gicewicza

W zespole Gryfa jedna zmiana. Na prawe skrzydło za Krzemińskiego wszedł Tatarczuk.

Gryfici rozpoczęli drugą połowę.

Obie jedenastki wybiegły już na drugą część spotkania.

Faule: Cartusia - 8, Gryf - 8

- Szkoda straconej w zamieszaniu podbramkowym bramki. Popełniliśmy błędy w kryci - powiedział w drodze do szatni Jędrzej Chyła, boczny obrońca Cartusii - Druga połowa w naszym wykonaniu będzie lepsza, z Orkanem daliśmy radę wyrównać, to i dziś powinno nam udać - dodał Chyła

- Cartusia obecna to zdecydowanie trudniejszy rywal niż ten, z którym graliśmy na inaugurację sezonu. Nasze założenia to wysoki pressing i wykorzystanie sytuacji z kontry - stwierdził schodząc do szatni Łukasz Krzemiński

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy, w pełni zasłużenie, prowadzą przyjezdni z Wejherowa. Jeśli gospodarze myślą o odwróceniu losów spotkania, w drugiej połowie muszą zagrać zdecydowanie lepiej

Do końca pierwszej połowy zostały dwie minuty. Cartusia zamknięta na własnej połowie

41' Strzał Szudrowicza zablokowali obrońcy

Groźnie po dośrodkowaniu, ale sytuację wyjaśnił Karasiński

38' Krzemiński faulował. Dośrodkowywał z wolnego Borkowski, poprawił jeszcze Rusinek, jednak bez efektów. W odpowiedzi Gryf przeprowadził akcję i róg dla wejherowian

Tym razem zagrożenia nie było. Gra przeniosła się na połowę przyjezdnych

35' Po straconym golu Cartusia nadal cofnięta. kolejny róg dla Gryfa

To pierwszy występ Sobczyńskiego w podstawowym składzie Gryfa w tym sezonie i jego pierwszy gol w rozgrywkach

Z rogu dośrodkowywał Gicewicz, błąd Tułowieckiego, który nie chwycił piłki i w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Sobczyński pakując ją przy słupku do siatki

32'**GOOOOL!!!** 0:1!! Sobczyński!

31' Faulowany Kołc, a przy okazji piłką w głowę trafiony arbiter. Róg dla Gryfa

29 Znów gorąco pod bramką Cartusii, znów sprawę wyjaśniają obrońcy

26' Wreszcie próba gospodarzy, ale powstrzymana przez defensorów Gryfa

25' Składna akcja Gryfa. W efekcie piłkę 3 metry od bramki dostał Szudrowicz, ale przestrzelił. Na dodatek sędzia odgwizdał spalonego

24' Skrzydłem poszedł Gicewicz, dośrodkował, ale Krzemińskiego uprzedził obrońca wybijając piłkę spod bramki

23' W ostatnich kilku minutach optyczną przewagę mają przyjezdni

20' Róg dla Gryfa. Dośrodkowywał Gicewicz, strzał Szudrowicza zablokowany

19' Rusinek zwiódł Sobczyńskiego, ale powstrzymali go inni obrońcy z Wejherowa

17' Rusinek próbował skonstruować akcję, jednak powstrzymali go obrońcy. Szansa Kwaśnego, a w odpowiedzi akcja Gryfa i zamieszanie w polu karnym. Bez konsekwencji

14' Piłkarze ewidentnie nie forsują tempa. Próbował Gicewicz, powstrzymany w narożniku pola karnego przez Karasińskiego

Krzemiński na spalonym

11' Strzelał Kołc, ale bez zagrożenia

10' Gra toczy się w środku pola. Tempo meczu niezbyt wysokie

Znów próba dośrodkowania kartuzian. Bez efektów

6' Akcja Cartusii. Dośrodkowywał Chyła, Rusinek nie doszedł do piłki

Szudrowicz wyłożył piłkę w polu karnym Szudrowiczowi, ale ten z 6 metrów fatalnie spudłował

3' Gicewicz próbował rajdu skrzydłem. Powstrzymany przez obrońców

2' Cartusia próbuje ataku pozycyjnego. Bez efektów

Pierwszy strzał w meczu - Toporkiewicz lekko obok bramki

1' Sędzia rozpoczął pojedynek Cartusii z Gryfem

Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na murawę.

- Nie chcę nic spekulować przed meczem. Przyjechaliśmy tutaj wykonać swoją robotę. Będziemy starali się wygrać - mówi Grzegorz Niciński, szkoleniowiec Gryfa.

Piłkarze obu zespołów zeszli już do szatni

Na ławkach usiądą: Ferra, Tatarczuk, Szymański, Oleszczuk, Wicki, Pomorski, Basiński (Gryf) oraz Woźniak, Sidor, Hoffmann, Węsiora, Papina oraz Rubin (Cartusia)

- Zapowiada się ciekawy pojedynek, bo Gryf to klasowy przeciwnik, o czym świadczą wyniki wejherowian w Pucharze Polski - mówi Jerzy Jastrzębowski, trener Jastzrębowski

Trener Jastrzębowski desygnował następującą jedenastkę: Tułowiecki - Chyła, Karasiński, Gładczuk, Nurek - Dawidowski, Borkowski, Puczyński, Hejden - Rusinek, Kwaśny

W dzisiejszym meczu zabrakło w obronie Przemysława kostucha, który pauzuje za kartki.

Skład Gryfa: Duda - Kochanek, Kotwica, Sobczyński, Felisiak - Gicewicz, Politowski, Kołc, Krzemiński - Toporkiewicz, Szudrowicz

Na inaugurację sezonu Gryf pokonał Cartusię w Wejherowie 4:0

Także piłkarze Gryfa pojawili się na murawie

Piłkarze Cartusii wyszli już na rozruch przedmeczowy

U bukmacherów faworytem goście. Zwycięstwo Gryfa - 1.85, wygrana Cartusii - 3.45, remis - 3.30

Wciąż czekamy na wyjściowe składy obu zespołów

Oba zespoły mogą poszczycić wciąż trwającymi seriami - Gryf nie przegrał od 13 spotkań, Cartusia nie znalazła pogromcy od siedmiu kolejek

W ostatni weekend w Kartuzach doszło do starcia drużyn rezerwowych obu klubów. Górą byli gryfici wygrywając 2:1

Choć dziś to 12 listopada, piłkarze rozegrają pierwszy mecz rundy wiosennej

Pod stadionem pojawili się już fani Gryfa Wejherowo. Piłkarze przyjezdnych oglądają stan murawy

Rozpoczynamy relację ze stadionu w Kartuzach. Pogoda będzie sprzyjać zawodnikom w dzisiejszym spotkaniu - świeci słońce, a temperatura wynosi 7st.C