Żółto - czarni nie udźwignęli roli faworyta. Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 0:2 [ZDJĘCIA]

ab
W niedzielnym meczu kończącym 14. kolejkę II ligi Gryf Wejherowo przegrał przed własną publicznością z zajmującą przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli Olimpią Elbląg 0:2. Była to trzecia z rzędu domowa porażka żółto - czarnych.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zdecydowanym faworytem byli gryfici. Boisko jednak szybko zweryfikowało aktualną formą żółto - czarnych, która niestety nie mogła zachwycić wejherowskich kibiców.

Goście już od początku spotkania groźnie atakowali i starali się narzucić swoje tempo gry. Piłkarze Olimpii mogli objąć prowadzenie już w 6 minucie. Po wyrzuceniu piłki z autu, zamieszanie w polu karnym Gryfa próbował wykorzystać Szmydt, ale z kilku metrów trafił prosto w bramkarza.

Wynik spotkania otworzył w 25. minucie Jakub Bojas, pokonując Lelenia pięknym strzałem z przewrotki z dziesiątego metra. Pod koniec pierwszej połowy Gryf mógł wyrównać, ale stuprocentową szansę zmarnował Chwastek strzelając z trzech metrów obok bramki Madejskiego.

Piłkarze z Elbląga swoją wysoką dyspozycję dnia potwierdzili w drugiej połowie, ustalając wynik meczu w 85 minucie. Na listę strzelców wpisał się ponownie Bojas, który tym razem w sytuacji "sam na sam" nie dał żadnych szans bramkarzowi Gryfa.

- Po dobrym występie w Grudziądzu, w meczu z Olimpią Elbląg zagraliśmy zdecydowanie poniżej oczekiwań i naszych możliwości - mówił Zbigniew Szymkowicz, trener Gryfa. - W naszej grze było przede wszystkim zbyt dużo niedokładności w rozegraniu piłki. Generalnie prawie cały mecz w naszym wykonaniu wyglądał niestety słabo. Nie może tak być, że w ciągu tygodnia zapominamy jak się gra w piłkę. Z drugiej strony rywal zagrał bardzo dobrze i zasłużył na zwycięstwo - dodał trener.

Po 14 meczach Gryf Wejherowo z 16 punktami zajmuje dwunaste miejsce w tabeli II ligi. Pierwsze miejsce utrzymał Widzew Łódź, który ma swoim koncie 33 "oczka".

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
Bramki
: Jakub Bojas (25, 85)
Gryf: Leleń - Bury (72 Machol), Brzuzy, Wicki, Niciński, Goerke - Chwastek, Ryk, Kołc, Włodyka - Rogalski (73 Czychowski)
Olimpia: Madejski - Balewski, Lewandowski, Wenger, Bogdanowicz (60 Filipczyk) - Szmydt (89 Persona), Kuczałek, Korkliniewski, Ressel (69 Eduardo), Bojas - Fidziukiewicz
Żółte kartki: Bury, Kołc - Lewandowski, Kuczałek, Korkliniewski

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:2, Stal Stalowa Wola - Rozwój Katowice 4:0, ROW 1964 Rybnik - Olimpia Grudziądz 1:1, Resovia - GKS Bełchatów 0:0, Widzew Łódź - Skra Częstochowa 2:0, Pogoń Siedlce - Siarka Tarnobrzeg 2:1, * Błękitni Stargard - Radomiak Radom, * Elana Toruń - Ruch Chorzów.
* Mecze zostały przełożone z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowej.

Ostatnie szlify przed meczem z Polską. Trening reprezentacji Włoch na Stadionie Śląskim