Zwycięstwo gdynian

(jk)
Koszykarze Startu okazali się lepsi od kolegów z Trefla.
Przez trzy dni w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbywał się IV Turniej Koszykówki Mężczyzn i I Memoriał Marka Szymańskiego. W zawodach udział wzięło sześć drużyn: z Redy, z Gdyni, Gdańska i ...

Przez trzy dni w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbywał się IV Turniej Koszykówki Mężczyzn i I Memoriał Marka Szymańskiego. W zawodach udział wzięło sześć drużyn: z Redy, z Gdyni, Gdańska i Wejherowa. W meczach półfinałowych grupy A Jedynka Reda przegrała z Treflem II Gdynia 48:93 i z WKK I Wejherowo 68:99. Trefl II pokonał WKK I 93:81. Natomiast w grupie B Start Gdynia wygrał z WKK II 124:53 i z Hydrotechniką Gdańsk 86:68. WKK II Wejherowo przegrał z Hydrotechniką 67:107. W rozgrywkach finałowych o piąte miejsce WKK II pokonał Jedynkę Reda 80:72. W meczu o trzecie miejsce WKK rozgromił Hydrotechnikę 99:96. W turnieju o pierwsze miejsce rywalizowały Start Gdynia i Trefl II Gdynia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 103:74.

Kolejne kwarty przedstawiały się następującą: I - 27:20, II - 44:48, III - 79:62 i IV - 103:74. W klasyfikacji końcowej miejsce pierwsze zajął Start, drugie - Trefl II, trzecie - WKK I, czwarte - Hydrotechnika, piąte - WKK II i szóste - Jedynka. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary Delmaru z rąk Krystyny Szymańskiej. Pozostałych uhonorowano nagrodami rzeczowymi. Tytuł najlepszego strzelca przyznano Piotrowi Urbańskiemu z WKK I, który zdobył 82 punkty. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Jakub Bogusz z WKK I. Najlepszym koszykarzem z drużyny WKK I został Bartek Curryło, z WKK II - Paweł Strychalski, a z Redy - Mateusz Kreft. Uroczystego zamknięcia turnieju dokonali m.in. Marzena Misztal, dyrektor SP 6 i Wojciech Kozłowski, wiceprezydent miasta.