Nowe kijki do Nordic Walking. Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking nowy sprzęt zaprezentował studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie.

W Wejherowie gościł Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking, który studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprezentował m.in. nowe kijki do Nordic Walking.

- Bungy pump, to kije, które mają wmontowane obciążenie od 4 do 10 kg. Podczas marszu trzeba pokonać opór tego kijka, co dodatkowo uruchamia całe wielkie grupy mięśniowe - mówi Olgierd Bojke.

- W Wejherowie zaczynaliśmy całą przygodę z nordic walking. Przez lata, kiedy pokazywaliśmy sposoby chodzenia z tą klasyczną wersją, na świecie ta cała sprawa została rozwinięta. Wdrożono wiele nowych pomysłów - mówi Bojke. - My jako federacja bardzo czynnie angażujemy się w te nowości. Uczestniczymy w targach na świecie, m.in. w Monachium, Manchesterze, czy Londynie. Stąd m.in. w tak małej miejscowości jak Wejherowo mamy możliwość do wszystkiego co najnowsze w świecie.

Jak informuje prezes Polskiej Federacji Nordic Walking cena kijków bungy pump zaczyna się od 370 zł.

- Ale podobnie było z pierwszymi kijkami, które na początku kosztowały 400 zł, a teraz można je dostać nawet za 40 zł - wspomina Olgierd Bojke.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!