Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

150 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie. Druhowie zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania jubileuszu

Artur Baran
Artur Baran
Wideo
od 16 lat
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie obchodzą w 2023 roku jubileusz 150-lecia istnienia jednostki. W związku z tak niecodziennymi obchodami, strażacy - ochotnicy zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

150 lat OSP Wejherowo. Strażacy - ochotnicy zapraszają na dwudniowe obchody (15-16.09.2023 r.)

Uroczystości jubileuszowe 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie rozpoczną się w piątek, 15 września 2023 r, a zakończą w sobotę, 16 września 2023 r.

- 2023 rok jest dla naszej jednostki rokiem wyjątkowym, gdyż obchodzimy 150-lecie istnienia. W związku z tym we wrześniu obchodzić będziemy właśnie ten jubileusz. 15 września rozpoczniemy tą uroczystość mszą świętą. Potem nastąpi przemarsz na Rynek Miejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel. Następnego dnia w Parku Miejskim odbędzie się piknik rodzinny ze strażakami. Na obie uroczystości już teraz chciałbym wszystkich bardzo serdecznie zaprosić. Będą atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci - zachęca Kamil Groth, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie powstała w 1873 roku. Nazwisko pierwszego prezesa oraz założycieli wejherowskiego OSP nie są znane. Wiele dokumentów i zapisów dotyczących okresu powstania spłonęło, zaginęło lub zostało zniszczonych w trakcie działań wojennych.

OSP Wejherowo obecnie liczy 60 członków, w tym 25 członków uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

- Nasza jednostka również posiada młodzieżową drużynę pożarniczą. Corocznie odnotowujemy około 200 zdarzeń. Ta liczba z roku na rok się zwiększa. Dlatego na bieżąco uzupełniamy sprzęt, doszkalamy ludzi i pomagamy, tak jak możemy - podkreśla prezes OSP Wejherowo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto