Gryf Wejherowo dostał lanie od Resovii Rzeszów

To była nieudana inauguracja drugiej części sezonu w II lidze dla piłkarzy Gryfa Wejherowo. W sobotnim, 29 lutego, wyjazdowym meczu w ramach 21. kolejki żółto-czarni zanotowali wysoką porażkę z Resovią. Zespół z czołówki tabeli rozgromił walczącego o utrzymanie WKS aż 6:0.

- Będziemy starali się punktować. Na pewno każde nasze zwycięstwo będzie traktowane jako niespodzianka ze względu na nasze ubytki kadrowe. Myślę, że średnia wieku naszego zespołu wynosi jakieś 18 lat - mówił przed startem drugiej części sezonu Łukasz Kowalski, szkoleniowiec Gryfa Wejherowo.

W inauguracyjnej kolejce niespodzianki nie było. A nawet trudno było jej się spodziewać, bo Gryfowi na wyjeździe przyszło się zmierzyć z drużyną z czołówki tabeli, która jestem jednym z pretendentów do awansu - Resovią. Już pierwsza połowa pokazywała, że gole dla rzeszowskiego klubu będą kwestią czasu. Worek z bramkami w 20. minucie otworzył Daniel Świderski. Napastnik Resovii wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Po kolejnych 12. minutach gospodarze prowadzili 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Mikulec. Jeszcze przed gwizdkiem arbitra zapraszającego piłkarzy do szatni prowadzenie Resovii podwyższył Szymon Kaliniec.Piłka została dograna z lewego skrzydła. Po drodze futbolówkę przepuścił jeden z gospodarzy i ta trafiła do Kalińca. Kapitan Resovii nie dał szans golkiperowi.

Po zmianie stron ponad 1,4 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie w Rzeszowie zobaczyło jeszcze trzy bramki. Drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Świderski. Tym razem wykorzystał okazję, gdy Wiesław Ferra sparował piłkę po uderzeniu. Ta trafiła do
atakującego Resovii i zmusił golkipera Gryfa do kapitulacji. Kolejny gol padł po wznowieniu gry z autu. Powody do radości miał Sebastian Zalepa. Wynik meczu w 83. minucie ustalił Karol Twardowski, który na murawie zameldował się w 65. minucie.

Resovia - Gryf Wejherowo 6:0 (3:0)
Bramki
: 1:0 Daniel Świderski (20), 2:0 Rafał Mikulec (32), 3:0 Szymon Kaliniec (45), 4:0 Daniel Świderski (58), 5:0 Sebastian Zalepa (62), 6:0 Karol Twardowski (83)
Resovia: Zapytowski – Domoń, Mikulec, Kaliniec, Kantor, Hajduk, Krykun (65 Adamski), Świderski (65 Twardowski), Zalepa, Radulj (65 Płatek), Hebel (58 Dziubiński)
Gryf: Ferra – Lisiecki, Kankowski, Sikorski (84 Godlewski), Gabor, Baranowski (75 Pek), Goerke (63 Gęsior), Sławek, Burkhardt, Kolus (57 Sroka), Nowicki

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani