Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Majdan i Maserak na boisku, Szpakowski jako komentator. Biało – czerwone Żuławy na sportowym wydarzeniu

Jadwiga Bilicka
Jadwiga Bilicka
W Nowym Dworze Gdański rozegrano mecze w ramach sportowego wydarzenia Biało – czerwone Żuławy. Wystąpiła Reprezentacja Artystów Polskich, drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdański i kolejna drużyna ze Starostwa Powiatowego.
W Nowym Dworze Gdański rozegrano mecze w ramach sportowego wydarzenia Biało – czerwone Żuławy. Wystąpiła Reprezentacja Artystów Polskich, drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdański i kolejna drużyna ze Starostwa Powiatowego. J.Bilicka
W sobotę(18.11) w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie sportowe pt. Biało – czerwone Żuławy, którego organizatorem był Kamil Bemowski prezes Pomorskiej Akademii Działania przy partnerstwie Powiatu Nowodworskiego. W turnieju sportowym udział wzięli piłkarze Reprezentacji Artystów Polskich m.in.: Radosław Majdan, Rafał Maserak, Robert Moskwa, Wojciech Sikora, Piotr Świerczewski, Relacjonował je znany dziennikarz i komentator sportowy Dariusz Szpakowski. Zbiórka przeprowadzona podczas wydarzenia przeznaczona została na wsparcie Nowodworskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Iskierka”.

Spotkanie rozpoczęło się od konferencji prasowej na hali sportowej liceum. Do obecnych fanów piłki nożnej z krótkim powitaniem zwrócił się Starostwa Jacek Gross oraz Prezes Pomorskiej Akademii Działania Kamil Bemowski. Następnie była rozgrzewka i czas na zrobienie zdjęć z piłkarzami z Reprezentacji Artystów Polskich.

Reprezentacja Artystów Polskich założona została w 1999 r. W skład drużyny wchodzą znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy i dziennikarze. Przez kilkanaście lat działalności reprezentacja rozegrała setki spotkań – komercyjnych, pokazowych, charytatywnych oraz mierząc się z artystami z innych krajów.
Zobaczcie film z dzisiejszego spotkania.

od 16 lat

Spotkanie naszej Reprezentacji przeciwko przedstawicielom miasta, gminy lub samorządu terytorialnego stwarza szerokie możliwości promocji spraw lokalnych oraz budowania miejscowego patriotyzmu. Plenerowe wydarzenie sportowe to świetna zabawa dla całych rodzin, a szansa spotkania znanych osób to dodatkowa atrakcja — można przeczytać na stronie ministerstwo gwiazd.pl reklamującej eventy z udziałem Reprezentacji.

Mecze rozgrywano w następujących konfiguracjach:

  • Starostwo Powiatowe - Artyści
  • Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w NDG - Artyści
  • Starostwo Powiatowe - Strażacy z KP PSP

Po piętnastej na hali boiska odbyła się prezentacja drużyn i rozegrano pierwszy mecz. Reprezentacja Artystów pokonała Starostwo 3:1.

Następnie na płytę boiska wszedł wicemistrz świata i mistrz Polski Miłosz Stopiński z pokazem freestyle football. Był to niezwykle widowiskowy pokaz trików piłkarskich, który pokazał niesamowite umiejętności mistrza i zaskoczył swoją atrakcyjnością publiczność. Show Miłosza Stopińskiego było ciekawą inspiracją dla młodych osób, jak konsekwencja i systematyczna praca pozwala osiągać ambitne cele.

Co to jest freestyle football?

Freestyle football to młoda i jeszcze mało popularna, ale niezwykle widowiskowa dyscyplina sportowa. Polega na wykonywaniu złożonych trików z piłką połączonych z elementami akrobatyki i breakdance. Całość dopełnia energiczna muzyka.
Miłosz Piłkarską sztuką Freestyle Football zajmuje się od wielu lat. To jego ogromna pasja, sposób na życie, zabawa, ale również praca i działalność. Jak wynika z profilu w mediach społecznościowych „wszystko kręci się wokół piłki”.

Jak sam wspomina „mój pierwszy pokaz uliczny obejrzało zaledwie 5 osób. Od tego czasu minęło 5 lat, a ja w tym czasie zdobyłem tytuł Mistrza Polski Freestyle Football za najlepsze show i przeprowadziłem ponad 200 występów na różnych eventach. Mój pokaz trików z piłką oglądało ponad 56 tysięcy widzów na Stadionie Narodowym w przerwie meczu Polska – Albania”.

O organizację całego wydarzenia zapytaliśmy Kamila Bemowskiego prezesa Pomorskiej Akademii Działania.

Skąd pomysł na takie wydarzenie ?

Dotacja, którą pozyskaliśmy, dotyczyła wydarzeń poza sezonem, od razu pomyślałem o 11 Listopada i o tym, że Święto Niepodległości zasługuję na to, żeby uczcić je tym razem z pompą. Dla mnie osobiście jest to bardzo ważny dzień, uważam się za patriotę, doceniam naszą przeszłość i to, co osiągnęliśmy w „teraźniejszości”. To tak naprawdę dwa wydarzenia związane ze 105 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę – pierwsze to „Żuławy dla Niepodległej” i pokaz laserowy a drugie to właśnie „Biało-czerwone Żuławy” i przyjazd do Nowego Dworu Gdańskiego znakomitych artystów i sportowców. Pomysłów mam setki każdego dnia, więc akurat o to u mnie nietrudno.

Jak udało Ci się tak znane nazwiska namówić na przyjazd do Nowego Dworu Gdańskiego ?

Działam na rzecz mieszkańców od wielu lat, realizując różne projekty, nawiązałem współpracę z wieloma osobami, a efekt tej współpracy pozwolił na zaproszenie do naszego miasta znanych twarzy i w dodatku w szczytnym celu.

Z jakiego projektu jest realizacja dzisiejszego spotkania ?

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. - w skrócie z Unii Europejskiej.

Jak chcesz promować Żuławy, jakie masz jeszcze pomysły na nasz region ?

Tak jak wspomniałem, pomysłów mam mnóstwo – na pewno widzę naszą małą ojczyznę mocno zintegrowaną, w której wspólnie spędzamy czas – świętując, ale też pomagając sobie w trudnych chwilach. Takie wydarzenia jak te z 11 listopada czy Biało-czerwone Żuławy integrują nas ze sobą i dają poczucie odpowiedzialności, więc zdecydowanie szedłbym w tym kierunku.
Jestem człowiekiem otwartym, ale też wrażliwym na krzywdę ludzką więc na pewno chciałbym, żeby każdy Żuławiak miał się do kogo zwrócić z problemami i uzyskać realną pomoc.
Element sportu 18.11 też nie jest przypadkiem – od zawsze byłem amatorem piłki nożnej, niestety aktualnie z powodów zdrowotnych mogę jedynie oglądać zmagania innych. Turnieje, zawody – ogólnie rywalizacja sportowa to przepiękna sprawa niekiedy dająca oderwać się od ogromu ciężaru psychicznego, jaki ciąży na nas, a w szczególności na dzieciach i młodzieży w dzisiejszych czas. Zawsze będę też zabiegał o to, żeby było, jak najmniej cierpienia zwierząt dlatego dziękuje za ogrom pracy wolontariuszy z Iskierki – uważam ich pracę za coś niesamowitego.

Jesteśmy na obszarach wiejskich, więc ogromne znaczenie ma tutaj rolnictwo – zawodowo zajmuję się doradztwem finansowym – głównie dotacjami i zarządzaniem projektami. Staram się w miarę możliwości nie pobierać opłat za drobne usługi na rzecz rolników lub pobierać je symbolicznie. Biorę też udział w strajkach wspólnie z rolnikami – aktualnie tak mogę pomagać.
Żuławy to piękny region ze wspaniałymi, dobrymi ludźmi i ogromnym potencjałem – jesteśmy szczęściarzami, że tu mieszkamy.

W sobotnie popołudnie rozegrano trzy półgodzinne mecze. Na koniec odbyło się wręczenie upominków uczestnikom spotkania „Czerwono – białe Żuławy”

Przypomnijmy, że wstęp na wydarzenie był bezpłatny i zgromadził ogromną ilość fanów piłki nożnej. Ci, którzy wydarzenia nie mogli oglądać na trybunach hali, mieli szansę oglądać mecze w auli liceum oraz w trzech klasach, w których prowadzona była transmisja z hali. Całe wydarzenie można było również śledzić w internecie.
Oprócz rozgrywek odbywały się również wydarzenia towarzyszące: cały czas działała świetnie zaopatrzona kawiarenka i ciekawe animacje dla dzieci.
To było sobotnie popołudnie pełne dobrych sportowych emocji i fascynujących przeżyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto