Mieszkaniec Władysławowa słono zapłacił za jazdę quadem po lesie: przyłapali go policjanci z Krokowej wspólnie ze Strażą Leśną

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Nadmorska Kronika Policyjna: policjanci z Krokowej wspólnie ze Strażą Leśną oraz przedstawicielami koła łowieckiego Darzbór z Wejherowa prowadzili działania skierowane przeciwko osobom szalejącym quadami i motocyklami po lasach. - Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy - informują.

Wspólna akcja mundurowych z Komisariatu Policji w Krokowej, Straży Leśnej i koła łowieckiego Darzbór miała miejsce na terenie nadleśnictwa Wejherowo w sobotę, 21 listopada 2020.

- Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, robią wiele szkód, a hałas, jaki im towarzyszy, powoduje płoszenie zwierzyny.

Za nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowymi na tereny chronione, niszczenie zasobów przyrodniczych oraz płoszenie zwierzyny grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł.

Właśnie w ramach tych działań mundurowi zatrzymali w kompleksie leśnym kierującego quadem.

- Zatrzymany 40-letni mieszkaniec Władysławowa za popełnione wykroczenia, takie jak nielegalny wjazd do lasu oraz płoszenie zwierząt został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych - tłumaczy mł. asp. Łukasz Brzeziński.

Policjanci wspólnie z leśnikami pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają - chroniąc jego charakter.

- Jest to niezbędne, aby zachować walory tego specyficznego miejsca - tłumaczą w KPP w Pucku. - W tym celu policjanci zachęcają do korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Informacje dotyczące szkodliwej działalności człowieka mające negatywny wpływ na otaczające nas środowisko mogą być przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia, które stanowi niezwykle istotny element współpracy komendy z lokalną społecznością.

- Pomagają policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu - zachęcają mundurowi z puckiej komendy.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie