Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nominacja, wyróżnienie i plany koncertowe. Art'n'Voices organizuje festiwal muzyczny

Alicja Choinka
Alicja Choinka
Wejherowski zespół wokalny Art’n’Voices planuje festiwal oraz trasę koncertową. W ostatnim czasie muzycy zostali nominowani do nagrody Fryderyki 2021, a także wyróżnieni nagrodą jubileuszową. Utwory zespołu znalazły się także na dwóch innych, wydanych w tym roku płytach.

przycisk_galeria]

Zespół Art’n’Voices został nominowany do nagrody Fryderyki 2021 w dziedzinie muzyki poważnej w kategorii muzyka współczesna za płytę „Midnight Stories”. Album udało się wydać jeszcze przed pierwszym lockdownem.

Cieszę się, że udało się to wszystko zrealizować. Praca nad albumem była trudna, okupiona ciężką pracą i mam dużą satysfakcję, że została zwieńczona nominacją do najważniejszej nagrody fonograficznej w Polsce

– mówi Anna Rocławska-Musiałczyk z zespołu Art’n’Voices.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza płyta została doceniona w gronie płyt, których jest obecnie bardzo dużo, zawłaszcza teraz – w pandemii sporo artystów przeniosło swoją pracę koncertową do studia nagraniowego i wydaje płyty.

Utwory zespołu znalazły się także na dwóch, wydanych w tym roku albumach: płycie z muzyką Mariana Hemara nagrana z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego oraz zespołu Tomasz Chyła Quintet.

Tomasz Chyła jest członkiem i współprowadzącym nasz Zespół Wokalny Art’n’Voices i to on zaprosił nas do udziału w tej płycie, która ukazała się na początku tego roku kalendarzowego. Cieszymy się, że w pandemii udało się nagrać jeszcze te dwa krążki. Zachęcam do sięgnięcia po te płyty, bo ukazują ciekawą hybrydę różnej stylistyki muzycznej

– mówi Anna Rocławska-Musiałczyk.

Z okazji 10-lecia działalności zespół został także wyróżniony nagrodą Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W planach festiwal i trasa koncertowa

Zespół Art’n’Voices organizuje festiwal ArteFonie, na którym zagościć ma muzyka klasyczna, poważna, współczesna, jazzowa. Planowane są trzy koncerty w pierwszy weekend września. Wstęp na wszystkie będzie bezpłatny. Pomysł na festiwal także zrodził się z okazji okrągłego jubileuszu zespołu.

Ten festiwal to nowa oferta kulturalna, to wychodzenie artystów wysokiej klasy do mieszkańców przede wszystkim Wejherowa, ale także Trójmiasta i całego Pomorza

– mówi Anna Rocławska-Musiałczyk.

Z drugiej strony wydarzenia festiwalowe to solidaryzowanie się z naszymi koleżankami i kolegami z branży artystycznej, bo wiemy wszyscy doskonale, że sytuacja artystów w Polsce jest trudna. Pomimo, że pandemia już powoli odpuszcza, mamy nadzieję, że ustanie i pozwoli nam działać, nie zmienia to faktu, że sytuacja artystów jest cały czas ciężka.

W ramach festiwalu odbędzie się także ogólnopolski konkurs kompozytorski, którego tematem jest stworzenie utworu a capella dla zespołu. Jedną z nagród jest prawykonanie zwycięskiej kompozycji przez Art’n’Voices. W konkursie mogą wziąć osoby w każdym wieku. Obowiązuje dowolność w wyborze tekstu do muzyki.

Tekst w naszym konkursie musi zawierać dwa aspekty: język polski i tematykę świecką. Chcemy bardziej rozwinąć tę gałąź literatury chóralnej, wokalnej, ponieważ repertuar chóralny i zespołowy składa się w dużej mierze z utworów o tematyce sakralnej. Termin nadsyłania prac mija 15 lipca. Zachęcam gorąco do spróbowania swoich sił w tym konkursie – tłumaczy Anna Rocławska-Musiałczyk.

W najbliższym czasie zespół wystąpi podczas Festiwalu „Per Musicam Ad Astram” w Toruniu. Koncert odbędzie się 28 czerwca. Planowane są także koncerty w lipcu i sierpniu.

Życzyłabym sobie, aby nasz Zespół częściej gościł na scenach wejherowskich, ponieważ tak jak wspomniałam wcześniej, koncertując czy w Polsce czy za granicą zawsze podkreślamy, nasze korzenie muzyczne są tu, w Wejherowie. Nasza muzyka jest różnorodna i każdy może w niej znaleźć coś inspirującego dla siebie, nie stanowi bariery percepcji wyłącznie dla wytrwanych koneserów muzycznych

– podkreśla Anna Rocławska-Musiałczyk, podkreślając, iż ma nadzieję, że zaplanowane koncerty będą mogły zostać wykonane z udziałem publiczności.

Koncerty online są jakimś produktem zastępczym koncertów na żywo, są takim rodzajem zabezpieczenia tego, żeby kultura trwała, ale jednak publiczność to jest coś niezastąpionego. Każdy z nas potrzebuje tej wymiany energii: artyści na scenie i publika. Śpiewamy dla publiczności, nie dla pustych krzeseł, więc trzymajmy kciuki, żeby wszystkie koncerty odbyły się z zaplanowanym udziałem publiczności na żywo

– zaznacza.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto