Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie nowych pracowni w ZSP w Redzie [ZDJĘCIA]

Joanna Kielas
Otwarcie nowych pracowni w ZSP w Redzie
Otwarcie nowych pracowni w ZSP w Redzie Fot. J. Kielas
Otwarcie nowych pracowni w ZSP w Redzie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie uroczyście otwarto dwie pracownie (w sali 103 i 204), przygotowane do kształcenia w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych, technik organizacji reklamy, technik architektury krajobrazu oraz technik geodeta.

Otwarcie nowych pracowni w ZSP w Redzie miało uroczysty charakter, z przedstawicielami władz powiatu, organu prowadzącego szkołę i władz Redy. Sprzęt kosztował 90 tys. zł i sfinansowało go starostwo.

- Kształcimy młodzież w branży kreatywnej, która cieszy się wielkim zainteresowaniem młodzieży - mówi Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor szkoły. - Takie zawody jak grafik czy organizator reklamy mają teraz przyszłość i nasi pierwsi absolwenci, którzy w tym kierunku upuścili mury szkoły, bez kłopotów znaleźli zatrudnienie. Aby jednak dobrze przygotować ucznia do zawodu, potrzebny jest sprzęt komputerowy i programy graficzne wysokiej jakości. Teraz, po doposażeniu dwóch pracowni możemy kształcić na najwyższym poziomie.

W sali 103 znajdują się stanowiska komputerowe do poligraficznych procesów przygotowawczych (jedno stanowisko dla jednego ucznia), z systemem operacyjnym, dostępem do sieci lokalnej i Internetu oraz pakietem oprogramowania biurowego, oprogramowaniem do tworzenia i obróbki grafiki bitmapowej i wektorowej, oprogramowaniem do tworzenia publikacji, oprogramowaniem do tworzenia i edycji plików PDF, oprogramowaniem do wykonywania impozycji.

W sali 204 znajdują się stanowiska komputerowe do technik multimedialnych (jedno stanowisko dla jednego ucznia), podłączone do sieci lokalnej z dostępem do Internetu, pakietem, programów biurowych oprogramowaniem do tworzenia i obróbki grafiki bitmapowej i wektorowej, oprogramowaniem do tworzenia animacji, narzędziami do projektowania i tworzenia stron www, projektor multimedialny (jeden
na pracownię).

W obu pracowniach znajdują się zestawy komputerowe po 17 sztk. w skład, których wchodzą:
- Monitory Full HD (1920 x 1080) z 23,8-calowym ekranem zapewniającym oszałamiający obraz z ultraszerokim kątem oglądania(178°/178°). Niezwykle wyraźny obraz, ulepszony dźwięk i wspaniały ekran panoramiczny
bez obramowania znakomicie sprawdzają się w pracowni komputerowej umożliwiając wierne odwzorowanie projektów przygotowanych na zajęciach lekcyjnych pod kątem publikacji internetowych i do druku cyfrowego.

- Jednostki centralne (po 17sztk. w każdej pracowni) zostały wyposażone w 4 rdzeniowe procesory
o taktowaniu 3,5 GHz (turbo 3,9 GHz) oraz zintegrowany układ graficzny AMD Radeon R7. Dodatkowo
do obsługi programów graficznych została zakupiona karta graficzna najnowszej serii Palit StormX OC. Karta ta została wyposażona nie tylko w wentylator TurboFan Blade, ale również wytrzymałe kondensatory, ferrytowe rdzenie i ulepszoną konstrukcję PWM. Skutkuje to lepszą wydajnością i niższą temperaturą. Jest ona w stanie działać bardziej efektywnie i uzyskać jeszcze większą wydajność dzięki overclockingowi w porównaniu do konstrukcji referencyjnej. Ta całkowicie nowa technologia pozwala graczom i grafikom uzyskać maksimum wydajności komputera PC, zapewniając jednocześnie precyzyjną kontrolę. Sprzęt został wyposażony w szybką 4GB pamięć DDR3, wykonaną w technologii 90 nm. W stosunku do DDR2 cechuje je niższe napięcie zasilania oraz zdecydowanie wyższa przepustowość. Dysk twardy 240 GB SSD jest do 13 razy szybszy od zwykłego dysku twardego.

Dodatkowo jedna z pracowni sala (103) została wyposażona w Ploter HP Designjet T520 A1, jest to urządzenie reprezentujące najnowszą rodzinę ploterów HP wyposażone w bezprzewodową łączność, możliwość pracy
w sieci oraz wyjątkową stylistykę urządzenia. Do wydruków formatu A4 i A3 pracownia została wyposażona w dwie drukarki. W pracowni niezbędne są dwie drukarki ze względu na możliwość zadruku na podłożu o różnej gramaturze. Ploter umożliwia wydruki wielkoformatowe takie jak: plakaty, banery, mapy i projekty geodezyjne, projekty ogrodów, altan czy balkonów.

W celu zapewnienia ciągłości procesu poligraficznego i obróbki przygotowanych materiałów (wydruków)
w pracowni znajduje się:
- Profesjonalna gilotyna formatu A2,
- Bigownica firmy OPUS (nowoczesne urządzenie umożliwiające tworzenie rowka, dzięki któremu możemy łatwiej zagiąć papier lub inne materiały),
- Bindownica do oprawy grzbietem plastikowym (umożliwiają one spięcie nawet do 510 kartek)
- Profesjonalny zszywacz umożliwiający zszywanie broszur do formatu A4,
- Laminator płaski (służący do laminacji na gorąco i na zimno, posiada wejście o szerokości roboczej 232 mm (A4), idealny do laminacji dokumentów).

Dodatkowo w pracowni znajdują się wykonane przez uczniów oraz pozyskane od współpracujących ze szkołą pracodawców plansze, schematy i prezentacje multimedialne do ilustrowania budowy maszyn i urządzeń poligraficznych, wyroby i półprodukty poligraficzne, formy drukowe, wzorniki barw, wzorniki materiałów poligraficznych, przykłady projektów graficznych i typograficznych, tablice z krojami pism, przykłady kompozycji tekstu i grafiki, poligraficzne dokumentacje technologiczne.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto