Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pola Nadziei w powiecie lęborskim. Akcja Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne po raz ósmy włącza się w Pola Nadziei, najważniejszą akcję ruchu hospicyjnego w Polsce.
Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne po raz ósmy włącza się w Pola Nadziei, najważniejszą akcję ruchu hospicyjnego w Polsce. Janusz Częstkowski/FLHS
Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, budująca hospicjum w Pogorzelicach, organizuje Pola Nadziei w powiecie lęborskim, najważniejszą akcję ruchu hospicyjnego w Polsce. Żonkilową kwestę przy kościołach na terenie powiatu lęborskiego przeprowadzi blisko trzystu wolontariuszy.

Pola Nadziei w powiecie lęborskim już po raz ósmy

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne po raz ósmy włącza się w Pola Nadziei, najważniejszą akcję ruchu hospicyjnego w Polsce. Fundacja od kilku lat buduje pierwsze w powiecie lęborskim hospicjum stacjonarne.

- Pola Nadziei to najważniejsza akcja ruchu hospicyjnego. U nas odbywają się już po raz ósmy. Dzielimy się żonkilem, by okazać bliskość i wsparcie z tymi, którzy nieuleczalnie chorzy potrzebują naszej uważności - zachęcają władze Fundacji.

Do tegorocznej akcji zgłosiło się 297 wolontariuszy, w tym 83 osoby dorosłe i 214 uczniów szkół. W sobotę byli widoczni w Lęborku, w niedzielę będą dzielić się żonkilami po każdej mszy świętej.

Dla szkół i przedszkoli Fundacja zorganizowała konkurs na wykonanie prac. Wyniki zostaną ogłoszone w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Termin oddania prac upływa 26 kwietnia, do godziny 15.

Zakończenie budowy hospicjum w Pogorzelicach planowane jest jest na koniec 2024 roku. To o dwa lata wcześniej niż pierwotnie planowano. Fundacji Biedronki przekazała 5 milionów złotych na dokończenie budowy, stając się strategicznym partnerem inicjatywy. Placówka pomieści 16 pacjentów leczonych paliatywnie, którzy otrzymają niezbędną opiekę medyczną i psychologiczną. Dzięki hospicjum w Pogorzelicach ok. 130 tysięcy mieszkańców regionu (powiatu lęborskiego i gmin sąsiadujących) uzyska dostęp do profesjonalnej opieki hospicyjnej w trybie stacjonarnym. Uwzględniając średni czas pobytu w hospicjum, między 18 a 30 dni, rocznie placówka pomoże średnio 200-250 chorym u kresu życia. Pobyt w hospicjum, zgodnie z fundamentalnymi założeniami ruchu hospicyjnego, będzie bezpłatny.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pola Nadziei w powiecie lęborskim. Akcja Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne - Lębork Nasze Miasto

Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto