MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 21.04.2024. Co działo się w Wejherowie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wejherowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.04 a 20.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dobre wiadomości dla kierowców w sprawie budowy S6. Sprawdź terminy oddania do ruchu”?

Przegląd tygodnia: Wejherowo, 21.04.2024. 14.04 - 20.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dobre wiadomości dla kierowców w sprawie budowy S6. Sprawdź terminy oddania do ruchu

Minister Infrastruktury zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin - Słupsk - węzeł Bożepole Wielkie przebiega zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. To oznacza, że trzy odcinki zostaną oddane do ruchu jeszcze w I połowie 2025 r.

📢 Dzięki tym mieszkańcom rzeka Łeba w Lęborku będzie czystsza. Akcja LOT Ziemia Lęborska - Łeba

Kilkadziesiąt osób spotkało się w sobotni poranek przy przystani kajakowej w Lęborku, żeby wziąć udział w organizowanej od 2008 roku przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska - Łeba akcji czyszczenia rzeki Łeby.

📢 Zostawił niezabezpieczony rower. Jednoślad szybko skradziono

O znaczeniu odpowiednich zabezpieczeń przekonał się mieszkaniec powiatu wejherowskiego, któremu złodzieje zabrali rower, pozostawiony w ogólnodostępnym miejscu. Policjanci apelują, by zawsze mieć na uwadze to gdzie i w jaki sposób odstawiamy nasze jednoślady.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.04.2024: 14.04-20.04.2024 Wejherowo: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wejherowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sąsiadka uratowała małżeństwo seniorów z Wejherowa przed utratą dużej sumy pieniędzy

Tylko wzorowa reakcja sąsiadki uchroniła małżeństwo seniorów z Wejherowa przed utratą ponad 50 tys. zł. Tym razem oszuści próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na wypadek wnuczki”. Policjanci poszukują sprawców i nieustannie apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze.

📢 Jest zgoda na badania geologiczne pod budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało decyzję otwierającą Polskim Elektrowniom Jądrowym rozpoczęcie pogłębionych badań geologicznych pod pierwszą elektrownię jądrową w Polsce, w gminie Choczewo. Prace geologiczne rozpoczną się w maju a ich wyniki są konieczne do uzyskania zezwolenia na budowę wydawanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki.

📢 Pierwsze pozwolenie na budowę linii przesyłowej dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Powstanie w województwie pomorskim

Polska stawia kolejny ważny krok w kierunku transformacji energetycznej i wykorzystania potencjału morskiej energetyki wiatrowej. Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz wydała pozwolenie na budowę pierwszej z czterech sieci przesyłowych energii elektrycznej, która połączy przyszłe morskie farmy wiatrowe na Bałtyku z lądem. Inwestycja ta, realizowana między Choczewem a Żarnowcem w województwie pomorskim, ma kluczowe znaczenie nie tylko dla regionu, ale i dla całego kraju pod względem bezpieczeństwa energetycznego oraz rozwoju zielonej energii.

📢 Kalkowski i Dołkowski spotkali się na debacie przed drugą turą wyborów w Szemudzie

Ryszard Kalkowski i Paweł Dołkowski - kandydaci na wójta gminy Szemud, którzy przeszli do drugiej tury wyborów - mieli okazję zaprezentować się mieszkańcom podczas debaty w szemudzkim Centrum Samorządowym. Odpowiadali na pytania zarówno organizatorów, jak i samych przybyłych na spotkanie wyborców.

📢 Dobre wiadomości dla kierowców w sprawie budowy S6. Sprawdź terminy oddania do ruchu

Minister Infrastruktury zapewnił, że budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin - Słupsk - węzeł Bożepole przebiega zgodnie z obowiązującymi od listopada ubr. harmonogramami. To oznacza, że trzy odcinki zostaną oddane do ruchu jeszcze w I połowie 2025 r.

📢 Uczniowie z urzędnikami wzięli udział w akcji przenoszenia żab do stawów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie spotkali się, aby wspólnie przenieść żaby do stawów na osiedlu Fenikowskiego. Wiosna to pora w której płazy przenoszą się do zbiorników wodnych i często giną po drodze.

📢 Galeria Wejherowskie Klamoty bije rekordy frekwencji. Kolejki ustawiały się przed otwarciem

Ósma edycja Galerii Wejherowskie Klamoty, czyli innowacyjna ekologia w Ekofabryce cieszyła się wielkim zainteresowaniem. To wydarzenie ma nie tylko ekologiczny, ale także charytatywny wymiar. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest na cele charytatywne dla wejherowskich organizacji pozarządowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto