Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Wejherowa podpisał umowy z organizacjami pozarządowymi. Łącznie w tym roku trafi do nich ponad milion zł

OPRAC:Rog
Przedstawiciele 13. stowarzyszeń i klubów podpisali z prezydentem Wejherowa umowy na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców w 2024 roku. Suma zawartych umów w dniu 18 marca br. opiewa na kwotę 89 tys. zł. Łącznie prezydent przyznał dotacje na bieżący rok dla 46. organizacji pozarządowych na kwotę 1 mln 60 tys. zł. Kolejne umowy będą zawierane sukcesywnie.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przypomniał, że miasto co roku wspiera organizacje społeczne przyznając dotacje na realizację zadań publicznych w różnych obszarach działalności. Głównym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców Wejherowa w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, ochrony zdrowia, sportu, przeciwdziałania alkoholizmowi i innym patologiom społecznym, a także turystyki i ochrony środowiska. Prezydent podziękował przedstawicielom wszystkich organizacji pozarządowych za ich codzienną działalność, aktywność, pasję i zaangażowanie na rzecz wejherowian.

- O środki z budżetu miasta Wejherowa na działalność publiczną w różnych dziedzinach życia miasta wystąpiło w sumie 46 stowarzyszeń. W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowy z kolejnymi 13 stowarzyszeniami na kwotę 89 tys. zł. Cieszymy się z tego, bo zakres ich działalności jest bardzo szeroki i mają też znaczące osiągnięcia, w tym m.in. sportowe - mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt podkreślając, że dzięki stowarzyszeniom Wejherowo sportem stoi.

Organizowane przez stowarzyszenia społeczne i kluby sportowe wydarzenia, zajęcia i imprezy kierowane są do różnych grup społecznych, w tym do dzieci i młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Jak podkreślili wszyscy przedstawiciele stowarzyszeń i klubów, przyznane dotacje pozwalają im na realizację różnego rodzaju zajęć na rzecz wejherowian.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto