Puchar Marszałka województwa śląskiego dla wejherowskiego Borhydu

Archiwum Borhyd Wejherowo
Puchar Marszałka województwa śląskiego dla wejherowskiego Borhydu. W Konopiskach koło Częstochowy odbył się Międzynarodowy Integracyjny Turniej Boccia "Prometeus - Cup 2014.

W Konopiskach koło Częstochowy odbył się Międzynarodowy Integracyjny Turniej Boccia "Prometeus - Cup 2014 o puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród uczestników było 106 zawodników i zawodniczek z Chorwacji, Słowacji, Ukrainy i Polski (Warszawa, Katowice, Bydgoszcz, Zielona Góra, Giżycko, Rędziny, Częstochowa, Libiąż, Jaworzno, Pinczów, Wejherowo, Konopiska).

Świetnie w tych dwudniowych zawodach zaprezentowali się reprezentanci wejherowskiego Borhyd-u Wejherowo, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej zdobywając główne trofeum zawodów: puchar ufundowany przez Mirosława Sekułę-Marszałka Województwa Śląskiego.

Borhyd Wejherowo w składzie Genowefa Lenda (grający kapitan i trener), Leszek Lenda, Radosław Szatkowski i Andrzej Puchowski, jako jedyna drużyna, zwyciężyła we wszystkich swoich meczach w turnieju.

Zawody odbyły się w trzech etapach. Najpierw, w fazie elinacyjnej, 23 drużyny zostały podzielone na 4 grupy. W półfinałach startowała 12 najlepszych ekip podzielonych na trzy grupy. Do finału zakwalifikowały się wyłącznie zwycięzcy grup półfinałowych. W ścisłym finale BORHYD najpierw pokonał 7:3 Integracyjny Klub Sportowy ZIELONI Zielona Góra, w w kolejnym meczu zwyciężył 6:4 słowacki FARFALLETTA Żylina. W spotkaniu o II miejsce zielonogórzanie pokonali 7:5 zespół z Żyliny.

Zawody odbyły się pod patronatem Jerzego Buzka.