Puchar Polski: Gryf Wejherowo wygrywa z Górnikiem Zabrze. Zobacz zdjęcia z meczu

Red.
W tegorocznej edycji Pucharu Polski największą niespodzianką jest Gryf Orlex Wejherowo. Piłkarze III-ligowca wyeliminowali już drugi zespół z T-Mobile Ekstraklasy. Tym razem pokonali Górnik Zabrze 1:0 i są w ćwierćfinale rozgrywek.

- Nie ma o czym rozmawiać. Po prostu większość piłkarzy Gryfa górowała nad naszymi zawodnikami ambicją i wolą walki - powiedział tuż po meczu kapitan Górnika Zabrze Adam Banaś

Piłkarze III-ligowca wyeliminowali już drugi zespół z T-Mobile Ekstraklasy!!

KONIEC!!!!!!!! Gryf Wejherowo w ćwierćfinale Pucharu Polski!!!

Sekundy do końca meczu!

90+1 minuta: Kibice Gryfa rozpoczęli już świętowanie . Do końca meczu kilkadziesiąt sekund

89 minuta: Sędzia dolicza trzy minuty

88 minuta: Górnik napiera, ale bez efektów

86 minuta: Zmiana w Gryfie. Tatarczuk za żegnanego brawami Toporkiewicza

Trener Nawałka coraz bardziej nerwowo gestykuluje przy ławce rezerwowych

83 minuta: Wodecki do Gołębiewskiego, ale ten uderzył nad bramką. Do zmiany szykuje się Tatarczuk

80 minuta: Indywidualna akcja Krzemińskiego, który kiwnął obrońcę i uderzył na bramkę. Pewna interwencja Peskovica

78 minuta: Górnik zamknął wejherowian na ich połowie. Trener Niciński po raz kolejny upomniany przez arbitra technicznego za opuszczanie strefy

75 minuta: Górnik nadal ma przewagę. Ostatnia zmiana Adama Nawałki - za Magierę na boisko wchodzi Pazdan

72 minuta: Nakoulma zagrywał w pole karne do Zahorskiego, ale wyprzedził go Ferra

71 minuta: Nakoulma z dystansu nad bramką

70 minuta: Szudrowicz do Gicewicza, a ten z ostrego kąta próbował pokonać bramkarza. Górą Peskovic

67 minuta: Górnik przejmuje inicjatywę. Zabrzanie mieli szansę po rzucie rożnym, ale zabrakło precyzji

64 minuta: Wicki na noszach opuszcza boisko. Trener Niciński od razu dokonuje zmiany - za kontuzjowanego Wickiego wchodzi Robert Szudrowicz

61 minuta: W odpowiedzi akcja Górnika, powstrzymana jednak przez obrońców

60 minuta: Toporkiewicz z wolnego obok bramki

59 minuta: Żółta kartka dla Przbylskiego

Trener Nawałka chce przejść do ofensywy. Za dwóch pomocników wprowadził na plac gry duet napastników

54 minuta: Podwójna zmiana w Góniku. Schodzą Jonczyk i Thomik, na boisko wchodzą Zahorski i Nakoulma

52 minuta: Kołc w pole karne do Wickiego, jednak wślizgiem interweniuje obrońca

Pierwsze minuty drugiej połowy to pojedynek Toporkiewicz - Peskovic

50 minuta: Ponownie w opałach Peskovic. Tym razem piąstkuje po rzucie rożnym Toporkiewicza

48 minuta: Znów przed szansą Toporkiewicz, ale powstrzymany przez odważnie interweniującego Peskovica

Toporkiewicz dostał podanie od Gicewicza, odwrócił się z piłką, zwiódł obrońcę i pewnym strzałem pokonał Peskovica!

46 minuta:**GOL! **1:0 dla Gryfa!! Toporkiewicz!!!

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Bez zmian w Górniku i Gryfie

- Mecz jest wyrównany, o wyniku zadecyduje pewnie jedna bramka - stwierdził Piotr Kołc, kapitan wejherowskiego III-ligowca. - Żałuję, że nie udało mi sie wykorzystać żadnej z sytuacji, zwłaszcza tej z 25 minuty

- Wiemy, że Gryf lubi grać z kontrataku, jednak mimo to kilka razy nas zaskoczyli. Inna sprawa, to stan murawy. Jest jaka jest, ale gry nie ułatwia - powiedział w przerwie Adam Banaś, kapitan Górnika

- Mecz wyrównany, w niczym nie ustępujemy zabrzanom - powiedział schodząc z murawy Krzysztof Wicki

45+1 minuta: Ostatni gwizdek sędziego. Przerwa

45 minuta: W odpowiedzi szansa dla Górnika po rzucie wolnym. Sędzia dolicza minutę

43 minuta: Przed szansą Wicki, ale uderzył obok bramki

41 minuta: Dośrodkowanie Kochanka, z piłką mija się o centymetry Kostuch

40 minuta: Sprzed pola karnego uderzał Kołc, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Gryf ma coraz wyraźniejszą przewagę

37 minuta: Olkowski fauluje Gicewicza. Dośrodkowuje Toporkiewicz, wybija Szymura. W dobrej sytuacji znalazł się Kostuch, ale przestrzeił

34 minuta: Gicewicz dośrodkował z lewego skrzydła, do piłki doskoczył Toporkiewicz, ale uderzył obok bramki

30 minuta: W ostatnich 10 minutach to gospodarze mają optyczną przewagę

28 minuta: Rzut wolny dla Górnika z 25 metrów. Piłkę po uderzeniu Olkowskiego piąstkuje Ferra

25 minuta: Po akcji Felisiaka mocny strzał na bramkę Górnika oddał Kołc. Peskovic broni z najwyższym trudem

22 minuta: Kołc próbował prostopadłego podania do Toporkiewicza, jednak najszybszy był Peskovic

21 minuta: Jonczyk z uderzał z dystansu, ale bez skutku

20 minuta: Faul Magiery na Kołcu 20 metrów od bramki Górnika. Z rzutu wolnego po ziemi uderzał Kochanek, ale wprost z w bramkarza

18 minuta: Rzut wolny dla Górnika po faulu na Gołębiewskim pod polem karnym wejherowian. Dośrodkowanie Magiery wybili obrońcy

16 minuta: Zespołowa akcja Gryfa prawą stroną. W efekcie uderzał Gicewicz, ale lekki strzał bez problemu chwycił Peskovic

15 minuta: Brzydki faul Magiery na Krzemińskim

11 minuta: W odpowiedzi kontrę wyprowadził duet Wodecki - Gołębiewski. Akcja zakończyła się rzutem rożnym, który znów słabo wykonał Magiera

11 minuta Felisiak na prawym skrzydle kiwnął Magierę, jednak jego strzał zablokował obrońca

10 minuta: Krzemiński próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, zatrzymany przez Olkowskiego. W odpowiedzi jeden z zabrzan uderzał z dystansu, ale mocno niecelnie

7 minuta: Piłkarz z Zabrza fatalnie dośrodkował z kornera. Póki co, obie drużyny grają bardzo ostrożnie w defensywie

6 minuta: Pierwszy rzut rożny dla Górnika

2 minuta: Błędu Jonczyka nie wykorzystał Toporkiewicz, gra toczy się głównie w środku pola

1 minuta: Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli wejherowianie

Piłkarze Gryfa i Górnika wyszli już na murawę. Za chwilę początek spotkania

- Nie będę mówił o naszych szansach. Chcemy wyjść na boisko i zagrać swoje. A co będzie, zobaczymy - powiedział w drodze do szatni Grzegorz Niciński, szkoleniowiec Gryfa

- Jesteśmy zespołem z Ekstraklasy i od pierwszego gwizdka sędziego zamierzamy to rywalom pokazać - stwierdził przed chwilą schodząc do szatni Adam Nawałka

Koniec rozgrzewki. Piłkarze obu drużyn schodzą do szatni

Gryfici odpowiadają, że murawa jest taka sama dla obu zespołów

Podczas wczorajszej wizyty na stadionie Gryfa Wejherowo trener Górnika Adam Nawałka stwierdził, iż murawa jest w fatalnym stanie i będzie to atutem gospodarzy

W składzie wejherowian zabraknie kontuzjowanego Tomasza Kotwicy, który dziś wystąpi w nietypowej dla siebie roli - eksperta telewizyjnego

Na ławce rezerwowych Gryfa zasiądą: Duda, Basiński, Tatarczuk, Kowalski, Oleszczuk, Sobczyński, Szudrowicz

Rezerwowi Górnika: Skorupski, Danch, Zahorski, Pazdan, Nakoulma

Skład Gryfa Wejherowo: Ferra - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Politowski - Krzemiński, Kołc, Wicki, Szymański, Gicewicz - Toporkiewicz
Piłkarze obu zespołów rozpoczęli rozgrzewkę

Górnik Zabrze zagra dziś w następującym składzie:
Peskovic - Olkowski, Banaś, Magiera, Szymura - Jonczyk, Wodecki, Marciniak, Thomik, Przybylski - Gołębiewski

Na Wzgórzu Wolności pojawili się również kibice z Zabrza, ok. 80 osób

Stadion powoli się zapełnia. Na mecz z Górnikiem, mimo nietypowej pory, sprzedano niespełna tysiąc biletów