Reda. Za nami tegoroczny Bieg Mikołajkowy. Pierwszy na mecie Grzegorz Kujawski z Pucka

Alicja Choinka
W niedzielę, 5 grudnia w Redzie odbył się Bieg Mikołajkowy na dystansie 5 km. Udział w imprezie wzięło udział niemal 100 biegaczy, którym niestraszna była mrożna, zimowa aura. Jako pierwszy linię mety z czasem 19.46 przekroczył Grzegorz Kujawski z Pucka.

Zawodnicy ponownie wybiegli na trasę Biegu Mikołajkowego w Redzie. Wydarzenie to jest stałym elementem kalendarza imprez MOSiR Reda. Pomimo mroźnej pogody na linii startu stanęło niemal 100 zawodników.

Cieszymy się dobrą frekwencją. Z reguły bieg odbywał się ulicami miasta, jednak w związku z zaostrzonymi przepisami dotyczącymi imprez i sytuacją covidową zrezygnowaliśmy z tego i przenieśliśmy trasę do parku. Liczymy na to, że spodoba się ona wszystkim uczestnikom

- mówił Zbigniew Elwart.

Oprócz miejsc w klasyfikacji generalnej kobiet, mężczyzn oraz wiekowej w ramach wydarzenia przyznany został także tytuł najlepszej biegaczki i najlepszego biegacza z Redy.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Grzegorz Kujawski z Pucka (19.46). Jako drugi i trzeci bieg ukończyli kolejno: Denis Guzowski ze Słupska (18.05) oraz Jerzy Trzebiatowski z Gdyni (17.8).

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe