Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu kamiennogórskiego w okręgach nr 1, 2, 3
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu kamiennogórskiego w okręgach nr 1, 2, 3. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu kamiennogórskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GĘBORYS Jarosław Andrzej: pozycja 1 : 3,58% (1 740 głosów)
- KOLAT Zofia Stanisława: pozycja 2 : 3,58% (1 740 głosów)
- MUĆWICKI Mariusz Grzegorz: pozycja 3 : 3,58% (1 740 głosów)
- ROZMYSŁ Leokadia Bernardeta: pozycja 4 : 3,58% (1 740 głosów)
- KUŚ Jan Mikołaj: pozycja 5 : 3,58% (1 740 głosów)
- HUBERT Alina Anna: pozycja 6 : 3,58% (1 740 głosów)
- CZEKAJ Justyna Regina: pozycja 7 : 3,58% (1 740 głosów)
- DRZEWIECKI Łukasz Wojciech: pozycja 8 : 3,58% (1 740 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GWIŻDŻ Jerzy Edward: pozycja 1 : 0,27% (132 głosów)
- LEWANDOWSKA-DODOT Adrianna Honorata: pozycja 2 : 0,27% (132 głosów)
- ROOB Magdalena Dagmara: pozycja 3 : 0,27% (132 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ROZWADOWSKI Grzegorz: pozycja 1 : 5,03% (2 445 głosów)
- GÓRECKA Izabela Barbara: pozycja 2 : 5,03% (2 445 głosów)
- MANKIEWICZ Andrzej Robert: pozycja 3 : 5,03% (2 445 głosów)
- MISAN Henryka: pozycja 4 : 5,03% (2 445 głosów)
- MACHAJ Urszula: pozycja 5 : 5,03% (2 445 głosów)
- DAŃCZAK Marek Andrzej: pozycja 6 : 5,03% (2 445 głosów)
- PISKORSKA Urszula Helena: pozycja 7 : 5,03% (2 445 głosów)
- OLEKSIAK Radosław Jerzy: pozycja 8 : 5,03% (2 445 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM-KAMIENNA GÓRA:
- ŚWIĄTEK Krzysztof Józef: pozycja 1 : 1,14% (556 głosów)
- ADAMSKI Sylwester Daniel: pozycja 2 : 1,14% (556 głosów)
- ARCHACKA Olimpia Barbara: pozycja 3 : 1,14% (556 głosów)
- BRZYSKA Monika Adriana: pozycja 4 : 1,14% (556 głosów)
- BIAŁECKI Marek Leszek: pozycja 5 : 1,14% (556 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE:
- KRZYSZKOWSKA Małgorzata Irena: pozycja 1 : 1,81% (878 głosów)
- ZABŁOCKI Tomasz: pozycja 2 : 1,81% (878 głosów)
- ŻÓŁTOWSKA-DZIERZBIŃSKA Małgorzata Witosława: pozycja 3 : 1,81% (878 głosów)
- PORĘBA Seweryn: pozycja 4 : 1,81% (878 głosów)
- GOZDUR Monika Roksana: pozycja 5 : 1,81% (878 głosów)
- WASILEWSKI Mariusz Andrzej: pozycja 6 : 1,81% (878 głosów)
- KIEŁBASA Mirosław Paweł: pozycja 7 : 1,81% (878 głosów)
- GĘBORYS Adrianna: pozycja 8 : 1,81% (878 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA:
- JACIUK Mariola: pozycja 1 : 1,26% (614 głosów)
- DROŻDŻOWSKA Bożena Barbara: pozycja 2 : 1,26% (614 głosów)
- KURZEJA Katarzyna Danuta: pozycja 3 : 1,26% (614 głosów)
- SZOPA Kamil: pozycja 4 : 1,26% (614 głosów)
- CIELEBAN Grzegorz: pozycja 5 : 1,26% (614 głosów)
- DUDEK Dariusz: pozycja 6 : 1,26% (614 głosów)
- PRZĄDKIEWICZ Adrian Stanisław: pozycja 7 : 1,26% (614 głosów)
- ADAMCZYK Andrzej: pozycja 8 : 1,26% (614 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kamiennogórskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYROSTEK Edyta: pozycja 1 : 3,95% (1 346 głosów)
- PRZYBYTEK Andrzej Jan: pozycja 2 : 3,95% (1 346 głosów)
- SZOŁDROWSKI Józef: pozycja 3 : 3,95% (1 346 głosów)
- BAGIŃSKA Beata: pozycja 4 : 3,95% (1 346 głosów)
- STECZKO Włodzimierz Józef: pozycja 5 : 3,95% (1 346 głosów)
- FRĄCZEK Joanna Ewa: pozycja 6 : 3,95% (1 346 głosów)
- KUBICKA Edwarda Celina: pozycja 7 : 3,95% (1 346 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- TOKARSKA Lilianna Dorota: pozycja 1 : 0,98% (333 głosów)
- OWSIANKA Wiesław: pozycja 2 : 0,98% (333 głosów)
- RADZIAK Dorota Małgorzata: pozycja 3 : 0,98% (333 głosów)
- KNAUBER Mateusz Andrzej: pozycja 4 : 0,98% (333 głosów)
- HORNATKIEWICZ Beata: pozycja 5 : 0,98% (333 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOŃCZAK Bożena: pozycja 1 : 3,65% (1 243 głosów)
- WAŃCZYK Sylwester Andrzej: pozycja 2 : 3,65% (1 243 głosów)
- NAPIERAŁA Stanisław: pozycja 3 : 3,65% (1 243 głosów)
- PAŹDZIOR Patryk Maksymilian: pozycja 4 : 3,65% (1 243 głosów)
- KŁĘBCZYK Grzegorz Paweł: pozycja 5 : 3,65% (1 243 głosów)
- PRZYCHOCKA Magdalena: pozycja 6 : 3,65% (1 243 głosów)
- OLSZEWSKA Magdalena Izabela: pozycja 7 : 3,65% (1 243 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM-KAMIENNA GÓRA:
- BYCH Maria: pozycja 1 : 1,21% (411 głosów)
- KIEŁBASA Grzegorz Eugeniusz: pozycja 2 : 1,21% (411 głosów)
- BERDECHOWSKI Andrzej Adam: pozycja 3 : 1,21% (411 głosów)
- KWAŚNIEWSKI Marek Andrzej: pozycja 4 : 1,21% (411 głosów)
- KRUPA Anna Agnieszka: pozycja 5 : 1,21% (411 głosów)
- TYRAKOWSKA Weronika Bogumiła: pozycja 6 : 1,21% (411 głosów)
- JAROSZ Małgorzata: pozycja 7 : 1,21% (411 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE:
- WÓJCIK Damian Jan: pozycja 1 : 2,73% (930 głosów)
- DOLINY Katarzyna Anna: pozycja 2 : 2,73% (930 głosów)
- MALINOWSKI Piotr: pozycja 3 : 2,73% (930 głosów)
- OSMOLAK Wiktoria Weronika: pozycja 4 : 2,73% (930 głosów)
- MORYSON Agata Franciszka: pozycja 5 : 2,73% (930 głosów)
- DURLAK Władysław: pozycja 6 : 2,73% (930 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA:
- BUSZKIEWICZ Małgorzata: pozycja 1 : 2,44% (833 głosów)
- BEDNAREK Zbigniew Andrzej: pozycja 2 : 2,44% (833 głosów)
- KWIECIEŃ Marta Iwona: pozycja 3 : 2,44% (833 głosów)
- TRUSZCZYŃSKI Paweł Włodzimierz: pozycja 4 : 2,44% (833 głosów)
- SŁUPSKA-CZERNIAK Aldona Anna: pozycja 5 : 2,44% (833 głosów)
- RESPONDEK Piotr Włodzimierz: pozycja 6 : 2,44% (833 głosów)
- SOLARZ Krzysztof Jakub: pozycja 7 : 2,44% (833 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu kamiennogórskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ORZECHOWSKI Jan Józef: pozycja 1 : 4,79% (1 224 głosów)
- KRÓL Wiesław Bogdan: pozycja 2 : 4,79% (1 224 głosów)
- MIECHUR Paweł: pozycja 3 : 4,79% (1 224 głosów)
- KROK Wiesława Maria: pozycja 4 : 4,79% (1 224 głosów)
- ŁAZOWSKA Marta Barbara: pozycja 5 : 4,79% (1 224 głosów)
- BERDYCHOWSKA Józefa: pozycja 6 : 4,79% (1 224 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JOCHYMEK Piotr Maciej: pozycja 1 : 0,75% (191 głosów)
- WESOŁOWSKA Wioletta Alicja: pozycja 2 : 0,75% (191 głosów)
- LEMAŃSKI Dominik Dariusz: pozycja 3 : 0,75% (191 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRÓL Zenon Bronisław: pozycja 1 : 5,68% (1 452 głosów)
- KORDZIŃSKI Ireneusz Piotr: pozycja 2 : 5,68% (1 452 głosów)
- TELEGA Ewa Teresa: pozycja 3 : 5,68% (1 452 głosów)
- BORYS Lucyna Anna: pozycja 4 : 5,68% (1 452 głosów)
- KASPRZYK-ŻMUDZIŃSKA Agnieszka Rozalia: pozycja 5 : 5,68% (1 452 głosów)
- SMOK Stanisław Jan: pozycja 6 : 5,68% (1 452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM-KAMIENNA GÓRA:
- STAWARZ-LUBIAK Izabela: pozycja 1 : 1,66% (424 głosów)
- WŁODARCZYK Halina: pozycja 2 : 1,66% (424 głosów)
- ARCHACKI Karol Szymon: pozycja 3 : 1,66% (424 głosów)
- MAJCHER Andrzej Artur: pozycja 4 : 1,66% (424 głosów)
- WOLAK Paweł Maciej: pozycja 5 : 1,66% (424 głosów)
- ŚWIĄTEK Maria Jolanta: pozycja 6 : 1,66% (424 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE WYBORCZE:
- KULON Ewa Krystyna: pozycja 1 : 2,48% (634 głosów)
- SZEWCZYK Marcin: pozycja 2 : 2,48% (634 głosów)
- MACIOSZ Mateusz Grzegorz: pozycja 3 : 2,48% (634 głosów)
- LIPIŃSKA Danuta Aleksandra: pozycja 4 : 2,48% (634 głosów)
- PŁUSA Paweł Łukasz: pozycja 5 : 2,48% (634 głosów)
- DŁUGOSZ Agnieszka: pozycja 6 : 2,48% (634 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA:
- STASIAK Radosław Mariusz: pozycja 1 : 2,01% (513 głosów)
- WOŹNICA Renata: pozycja 2 : 2,01% (513 głosów)
- BĄK-DZIERŻYŃSKI Bartłomiej: pozycja 3 : 2,01% (513 głosów)
- NOWOTNA Małgorzata Halina: pozycja 4 : 2,01% (513 głosów)
- MAZGAJ Marek Antoni: pozycja 5 : 2,01% (513 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?