MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Starszy brygadier Marian Hinca będzie pełnił obowiązki komendanta

MM
Zmiany w KP PSP
Zmiany w KP PSP Pomorski Urząd Wojewódzki
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Mariusz Feltynowski w piątek wręczył decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązku Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP starszemu brygadierowi Marianowi Hinca. Zastąpił on na tym stanowisku nadbryg. Piotra Sochę.

- Decyzją Komendanta Głównego PSP nadbryg. Mariusza Feltynowskiego, pełniącym obowiązki Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP będzie st. bryg. Marian Hinca - poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej bryg. Łukasz Płusa.

Zmiany w Komendzie Wojewódzkiej PSP

W piątek 12 stycznia ze stanowiska Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP zrezygnował nadbryg. Piotr Socha oraz trzej jego zastępcy: st. bryg. Dariusz Żywicki, st. bryg. Wojciech Berent oraz st. bryg. Tomasz Klinkosz.

Były komendant i jego zastępcy w liście opublikowanym na stronie internetowej pomorskiej straży pożarnej napisali, że "kończą swoją służbę".

- Z osobistą satysfakcją pragniemy podziękować za wasz wkład i zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa pomorskiego, a także w budowanie nienagannego wizerunku straży pożarnej - podkreślili.

Wskazali, że służba i praca w formacji zawsze jest pełna celów i trudnych zadań do zrealizowania. - Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że wspólnie sprostaliśmy tak wielu wyzwaniom oraz oczekiwaniom społeczności - dodali.

Byli komendanci pomorskiej PSP podziękowali za "lata efektywnej współpracy". Podali, że ich formacja w ostatnich latach mierzyła się z "nieznanymi dotąd formami zagrożeń" wskazując przy tym na koronawirus. Zaznaczyli, że strażacy wspierali także dotkniętą wojną Ukrainę.

Nowy Komendant Główny PSP

Powołanie nowego Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP zbiegło się z decyzją szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego, który w czwartek powierzył obowiązki Komendanta Głównego PSP nadbryg. Mariuszowi Feltynowskiemu.

St. bryg. Marian Hinca pełniącym obowiązki Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP

Marian Hinca urodził się 14 sierpnia 1970 roku w Kartuzach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął we wrześniu 1990 roku jako słuchacz-kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Gdańsku na stanowisku starszego ratownika. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w komórkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie Gdańska.

W 1997 r. ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studia niestacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie stałej uzyskując tytuł inż. poż., a następnie w 2010 r.– studia niestacjonarne II stopnia dla strażaków w służbie stałej, uzyskując tytuł mgr inż. poż. W roku 2014 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ukończył studia podyplomowe w zakresie "Edukacji dla bezpieczeństwa".

1 lipca 2020 roku został Komendantem Miejskiej PSP w Sopocie.

Hinca został odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2004 r., Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2012 r., Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2010 r., Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju – 2008 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 2002 r.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto