Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

5:4 dla futbolistek z Luzina w meczu z Zieloną Górą

Andrzej Szulc Photography
W niedzielę 30.09.2012 została rozegrana czwarta kolejka II ligi kobiet. Podopieczne Tomasza Myszewskiego występujące jako beniaminek w lidze gościły w Luzinie zespół Lechii Zielona Góra. Najmłodszy zespół występujący w rozgrywkach pokazał charakter wygrywając spotkanie 5-4.

Początek spotkania zapowiadał, się bardzo dobrze gdyż już w pierwszej minucie spotkania bramkę dla gospodarzy strzeliła Aleksandra Joskowska pięknym strzałem z przed pola karnego. Siedem minut później Lechia wyrównała. Gra bardzo się wyrównała. Na każdy atak gospodarzy szybką kontra odpowiadały zawodniczki z Zielonej Góry.

W piętnastej minucie po strzale Moniki Pielowskiej znów na prowadzenie wyszedł zespół z Luzina. Po kolejnych siedmiu minutach znów był remis. W 35 minucie spotkania po bardzo dobrze przeprowadzonej kontrze na prowadzenie wyszedł zespół z Zielonej Góry. Osiem minut później znów dała o sobie znać Monika Pielowska wyrównując wynik spotkania na 3-3. Do przerwy bardzo dużo bramek zapowiadało ciekawą drugą połowę.

Druga odsłona meczu to nadal ataki obu zespołów. Słupki, poprzeczki i ponad 30 strzałów na bramkę sprawiło że mecz mógł się spodobać. W 67 minucie spotkania kolejnym celnym strzałem na bramkę popisała się Monika Pielowska dając prowadzenia na 4:3.

Lechia Zielona Góra także atakowała i na 9 minut przed końcem udało się wyrównać na 4:4. Dwie minuty przed końcem podobnie jak na początku spotkania na listę strzelców wpisała się Aleksandra Joskowska ustalając wynik spotkania na 5:4.

Skład zespołu: Maria Linska - Karolina Jóskowska, Natalia Grabarek, Kinga Damps, Daria Bank - Luiza Kass, Magda Kołacz, Magda Lińska, Milena Milewska – Aleksandra Joskowska, Monika Pielowska

GOSRiT Luzino 5-4 Lechia Zielona Góra
Bramki: Aleksandra Joskowska 1 min, 88 min, Monika Pielowska 15 min, 43 min, 67 min.
Asysty: Aleksandra Joskowska 2x, Monika Pielowska 1x, Luiza Kass 1x, Magda Kołacz 1x.
Kartki: Damps Kinga 64 min, Kass Luiza 90 minuta

- Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego meczu. Ponad 30 strzałów na bramkę musiało zaowocować strzeleniem tylu goli. Dziewczyny pokazały że jako najmłodszy zespół w całej lidze walczą i nie będą oddawały punktów. Przed nami kolejne spotkanie w Szczecinie gdzie prawdopodobnie przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem ekstraligi ale będzie to dla nas nauka i tak łatwo się nie poddamy. - mówi trener Myszewski.