Arka Gdynia ma za sobą kolejny beznadziejny występ. Jak oceniliśmy piłkarzy żółto-niebieskich? Nieskuteczny Karol Czubak, mnóstwo błędów

Paweł Stankiewicz
Odra Opole - Arka Gdynia
Odra Opole - Arka Gdynia Wiktor Gumiński
Piłkarze Arki Gdynia ponownie się skompromitowała. Nie przegrała tak wysoko, jak w Krakowie z Wisłą, ale uległa Odrze Opole 0:1 w marnym stylu. Do tego dwóch piłkarzy żółto-niebieskich dostało czerwone kartki, a Karol Czubak pokazał swoją frustrację. Sprawdźcie jak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Odrą Opole.

Odra Opole - Arka Gdynia, Fortuna 1. Liga, 3.09.2023 r.

To był obraz nędzy, wstydu i rozpaczy w wykonaniu Arki. Wszystko co dzieje się wokół klubu odbija się na postawie zespołu na boisku i dziś trudno o optymizm. Podsumowaniem tego było zejście z boiska Karola Czubaka po skończeniu meczu nie podając ręki piłkarzom Odry ani kolegom z zespołu. To obraz frustracji i pokazuje, jak dziś wygląda sytuacja w zespole żółto-niebieskich.

Paweł Lenarcik - 3

Nie dawał pewności w bramce. W pierwszej połowie miał niepewną interwencję, ale też w końcówce tej części gry dobrze obronił strzał Galana. Przy straconym golu mógł interweniować lepiej, bo strzał nie był mocny, a odbił piłkę wprost na dobitkę Suli.

Martin Dobrotka - 0

Słaby występ zakończony próbą bardzo brzydkiego celowego kopnięcia Sarmiento, który mu uciekł z piłką.

Michał Marcjanik - 0

Nie był ostoją defensywy. W doliczonym czasie gry dał wyraz frustracji i - po raz drugi w tym sezonie - wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

Ołeksandr Azacki - 3

Defensywa Arki nie stanowiła monolitu. To był słaby występ.

Przemysław Stolc - 3

Zagrał na wahadle, bo trener Łobodziński liczył na jego dobre dośrodkowania. Tego jednak nie było.

Janusz Gol - 2

Miał swoim doświadczeniem uspokoić grę zespołu, a kompletnie to mu nie wychodziło. To po jego fatalnej stracie piłki na własnej połowie Odra strzeliła zwycięskiego gola.

Sebastian Milewski - 4

Starał się, próbował brać na siebie ciężar gry, ale nie miał z kim grać w Opolu.

Kasjan Lipkowski - 3

Nie dał jakości na skrzydle. Jedna akcja, po której gola mógł strzelić Czubak, to za mało.

Marcel Predenkiewicz - 4

Widać, że chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Zabrakło wsparcia ze strony kolegów z zespołu.

Olaf Kobacki - 3

Mało widoczny. Nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki Odry.

Karol Czubak - 2

Bardzo słaby występ. Nie dał jakości w ofensywie. Miał idealną sytuację w pierwszej połowie, którą klasowy napastnik ma obowiązek wykorzystać. Zepsuł ją koncertowo, a Arka mogła otworzyć wynik i wówczas mecz mógłby inaczej się potoczyć.

Kacper Skóra - 3

Nie dał drużynie nic specjalnego w ofensywie po wejściu na boisko.

Dawid Gojny - 2

Słaba zmiana, kompletnie niewidoczny.

Michał Bednarski – 4

Błysnął jedną akcją. Oddał groźny strzał z dystansu, po którym bramkarz Odry musiał wykazać się umiejętnościami. To był jedyny celny strzał ze strony Arki w tym meczu.