Paweł Stankiewicz
Olaf Kobacki, piłkarz Arki Gdynia
Olaf Kobacki, piłkarz Arki Gdynia Jakub Steinborn
Arka Gdynia przegrała sparingowy mecz z Worskłą Połtawa podczas zgrupowania w Turcji. Dla Żółto-Niebieskich to trzeci mecz kontrolny i jeszcze nie odnieśli zwycięstwa. Bilans to remis i dwie porażki. W spotkaniu z zespołem z Połtawy gole dla gdyńskiego zespołu strzelili Michał Borecki oraz Olaf Kobacki.

Arka pierwotnie miała się zmierzyć z Radnikiem Surdulica, ostatnim zespołem serbskiej ekstraklasy. Ostatecznie jednak doszło do zmiany przeciwnika i drużyna miała bardziej wymagającego rywala, bo Worskłę Połtawa, czyli siódmą drużynę ligi ukraińskiej.

Pierwsza połowa była bardzo trudna, bo zespół z Gdyni w ciągu 34 minut stracił aż trzy gole. To zwiastowało bardzo wysoką porażkę. Worskła jednak późnej uspokoiła grę, a Arka podjęła walkę o poprawę wyniku. Na tyle skuteczną, że do końca spotkania bramki już nie straciła, a sama strzeliła dwie po trafieniach Michała Boreckiego oraz Olafa Kobackiego.

Do drużyny przebywającej w Turcji napłynęły dobre wiadomości z Gdyni, bo umowę z klubem na kolejny rok przedłużyła Energa z Grupy Orlen.

– Doceniamy ciężką pracę i zaangażowanie klubu. Poprzedni rok pokazał, że zarówno zawodnicy, jak i trenerzy są zdeterminowani, aby odnosić kolejne sukcesy i piąć się coraz wyżej w tabeli – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji. – Będziemy nadal inwestować zarówno w działalność klubu, jak i w szkolenia młodzieży. Piłka nożna jest bardzo ważna dla mieszkańców Gdyni, którzy licznie przychodzą na mecze swoich ulubieńców, dlatego tym bardziej zależy nam, aby rozwijać tę dyscyplinę właśnie w tym mieście.

Arka Gdynia – Worskła Połtawa 2:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Mykoła Kowtaliuk (15), 0:2 Ibrahim Kane (21), 0:3 Rusłan Stiepaniuk (34), 1:2 Michał Borecki (44), 2:3 Olaf Kobacki (78)

Arka: (I połowa) Chudy - Lipkowski, Marcjanik, Azacki, Stolc - Borecki - Gaprindaszwili, Adamczyk, Hafez, Jurkiewicz – Szymański. (II połowa) Lenarcik - Predenkiewicz, Dobrotka, Azacki, Gojny - Skóra, Gol, Zieliński, Kobacki - Czubak, Turski