Dawid Rogalski uratował punkt żółto-czarnym. Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 1:1 [ZDJĘCIA, WIDEO]

ts
Gryfici zdobyli pierwszy punkt w drugiej części sezonu. W 24. kolejce II ligi Gryf Wejherowo zremisował u siebie z Pogonią Siedlce 1:1.

Po dwóch ligowych porażkach Gryf Wejherowo potrzebował punktów, jak powietrza, aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Jednak już przedmeczowa rozgrzewka zapowiadała, że pojedynek z Pogonią Siedlce będzie trudną przeprawą. Gryfici na treningu mieli problem ze skutecznością. Przy pierwszych dziesięciu strzałach z dystansu, tylko cztery poleciały w światło bramki. Kolejne uderzenia też miały wiele do życzenia.

Problem z celnością potwierdził początek spotkania. Wprawdzie już z obrońcą na plecach, ale jednak Mateusz Koziara zmarnował dogodną sytuację, po podaniu Pawła Brzuzego, strzelając tuż nad poprzeczką. Na ripostę gości długi nie trzeba było czekać. Pogoń już w 7. minucie wyszła na prowadzenie po bramce zdobytej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Margol.

Żółto-czarni konsekwentnie próbowali szukać swoich okazji do wyrównania po wrzutkach w pole karne. Szczęście dopiero dopisało im w 41. minucie. Po jednym z dośrodkowań futbolówki nie złapał Piotr Smołuch. Piłkę przejął Dawid Rogalski i precyzyjnym strzałem zdobył swojego ósmego gola w trwającym sezonie.

W drugiej połowie gra Gryfa bardziej się ożywiła, m.in. za sprawą Roberta Chwastka, który na murawie pojawił się w 61. minucie. Jednak ostatecznie nie przełożyło to się na żadne zdobycze bramkowe i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

- Przy wygranym spotkaniu przesunęlibyśmy się o trzy pozycje. A tak do końca rozgrywek będzie naprawdę ciężko - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Zbigniew Szymkowicz, trener wejherowian. - Mamy też straty w drużynie. Z powodu kontuzji wypadł nam Krzysiu Wicki, który stanowi 20 proc. zespołu. To jest duże osłabienie na pozycji stopera. Jego kosztem tracimy dobrego i walecznego pomocnika. Bo do defensywy musimy cofnąć Piotra Kołca - wyjaśniał trener.

Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Margol (6), 1:1 Dawid Rogalski (41)
Gryf: Leleń - Brzuzy, Kołc, Gulczyński, Goerke - Ryk (77 Macierzyński), Pietroń, Koziara, Czychowski (60 Węsierski), Kątny (61 Chwastek) - Rogalski l(86 Sikorski). Trener: Zbigniew Szymkowicz.
Pogoń: Smołuch - Pazio, Wichtowski, Mesjasz, Olszewski - Pociecha (59 Szymankiewicz), Margol, Mosiejko l, Bochnak, Mójta (77 Zając) - Paluchowski (82 Walków). Trener: Marcin Prasoł.
Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wlkp.)