Dziewczyny z PZS nr 3 w Wejherowie trzecią drużyną w województwie pomorskim w koszykówce 3x3! Finały odbyły się w "Budowlanych" | ZDJĘCIA

Żeńska drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 im. ks. E. Roszczynialskiego w Wejherowie zajęła trzecie miejsce w Pomorskiem. W wejherowskiej hali sportowej "Budowlanych" odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Koszu 3x3 dziewcząt. Zwycięzcami została drużyna SMS Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata w Gdańsku.

O mistrzostwo w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Koszu 3x3 dziewcząt rywalizowało pięć drużyn, które wcześniej przeszło eliminacyjne sito. Zespoły grały systemem każdy z każdym i szkoła, która zdobyła najwięcej punktów na koniec turnieju mogła wznieść do góry puchar.

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, który był gospodarzem zmagań, zawody zaczął bardzo dobrze. W dwóch pierwszych meczach wejherowianki pokonały Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku 11:7 oraz Zespół Szkół w Chojnicach 10:3. W kolejnych dwóch drużyna "Budowlanych" musiała uznać wyższość XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku (2:6) i gdańskiego SMS Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata (2:6).

Ostatecznie wejherowska szkoła zajęła trzecie miejsce. Zwycięzcą wojewódzkiego finału zostały gdańszczanki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które wygrały wszystkie swoje spotkania.