Gryf Wejherowo na zakończenie sezonu remisuje z ROW 1964 Rybnik

Chociaż piłkarze wejherowskiego Gryfa dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, to nie potrafili go utrzymać do końca spotkania. Ostatecznie w ostatnim meczu w sezonie II ligi żółto-czarni zremisowali z ROW 1964 Rybnik 2:2.

Pierwsza bramka dla Gryfa Wejherowo mogła paść już w 10 minucie. W tej sytuacji jednak znakomicie zachował golkiper Rybnika Patryk Procek, który wyciągnął się jak struna i obronił potężne uderzenie Pawła Czychowskiego. Co nie udało się napastnikowi wejherowian, udało się prawemu obrońcy gryfitów. W 37 min. Paweł Brzuzy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska otworzył wynik po strzale z woleja. Piłka zanim zatrzepotała w siatce po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gospodarzy.
Jeszcze przed przerwą Gryf mógł prowadzić 2:0, ale futbolówka po uderzeniu przez Przemysława Mońke trafiła w poprzeczkę.

ROW 1964 udało się doprowadzić do remisu sześć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Muszalik, który popisał się mocnym strzałem sprzed pola karnego. Żółto-czarni odpowiedzieli golem z 75 min Piotra Łysiaka, który wykończył ładną akcję gryfitów.

Klub z Wejherowa – niestety - po raz kolejny w sezonie pozwolił sobie wbić gola w końcówce meczu. W 86 min. gospodarze ponownie doprowadzili do remisu, tym razem po bramce Marka Gładkowskiego. I mecz zakończył się podziałem punktów.

Gryf sezon zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli II ligi.

ROW 1964 Rybnik – Gryf Wejherowo 2:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Muszalik (51), Marek Gładkowski (86) – Paweł Brzuzy (37), Piotr Łysiak (75)
ROW: Procek –Janik (85 Orzeł), Broniewicz, Jary, Gojny – Mandrysz, Slisz (70 Siwek), Muszalik, Spratek (39 Płonka), Dzierbicki (46 Krotofil) – Gładkowski
Gryf: Ferra – Brzuzy, Lewandowski, Szur, Klimczak – Mońka, Nadolski, Wicon (67 Łysiak), Wicki, Jakubowski (74 Tomczak) – Czychowski (62 Kuzimski)