Gryf Wejherowo nadal w dołku. Żółto-czarni przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:3

Gryf Wejherowo serię nie wygranych spotkań z rzędu przedłużył do czterech meczy z rzędu. Wczoraj w ramach 31. kolejki II ligi żółto-czarni na wyjeździe przegrali z Siarką Tarnobrzeg 0:3.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Konrad Stępień, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez Pawła Brzuzego. Drugą bramkę wejherowianie stracili 180 sek. po rozpoczęciu drugich 45 minut. Tym razem Dawida Lelenia pokonał uderzeniem głową Michał Żebrakowski. Przysłowiową kropkę nad „i” w 77 min. postawił Daniel Koczon po kontrataku Siarki. Gryfitom udało się strzelić honorową bramkę w 90 min. Zdobył ją Robert Chwastek.

Wejherowianie chociaż nie byli za bardzo skuteczni pod bramką rywala, to sześciokrotnie trafiali do notesu sędziego. Arbiter główny pokazał zawodnikom z Kaszub sześć żółtych kartek przy jednej dla piłkarzy Siarki.

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Kondrat Stępień (45+1 - karny), 2:0 - Michał Żebrakowski (48), 3:0 - Daniel Koczon (77), 3:1 - Robert Chwastek (90)
Siarka: Dybowski – Grzesik (73 Barteczko), Waleńcik, Sylwestrzak, Witkowski (39 Tomalski), Stępień (80 Wawrylak), Przewoźnik (46 Żebrakowski), Koczon, Stefanik, Dawidowicz, Ropski
Gryf: Leleń – Brzuzy (69 Tomczak), Kolc, Kamiński, Dampc - Chwastek, Łysiak, Mońka, Klimczak - Wicon, Marczak