Gryf Wejherowo nie dał szans Raduni Stężyca w sparingu

ab
Gryf Wejherowo na fali. Żółto-czarni pokonali w wyjazdowym meczu kontrolnym beniaminka III ligi, Radunię Stężyca 3:0 (3:0).

Pierwszą bramką w meczu zdobył Robert Chwastek, który zasilił szeregi wejherowskiego Gryfa kilka dni temu. 29-letni pomocnik żółto-czarnych wyprowadził na prowadzenie w 36 minucie. Trzy minuty później drugiego gola dla gryfitów zdobył Krzysztof Wicki. Jeszcze przed przerwą wynik meczu ustalił Paweł Czychowski, trafiając do bramki rywali w 42 minucie. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem przyjezdnych 3:0.

Przypomnijmy, że był to trzeci, ostatni sprawdzian Gryfa Wejherowo. Wcześniej pokonali spadkowicza z I ligi, Olimpię Grudziądz 3:2 i czwartoligowy Wikęd Luzino 2:1.

- Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony postawą moich piłkarzy. Po tych dwóch ostatnich sparingach widać, że zawodnicy bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Jeżeli chodzi o inauguracyjny mecz z Górnikiem Łęczna to mogę obiecać, że będziemy walczyć wyłącznie o zwycięstwo - mówił trener Gryfa Wejherowa, Zbigniew Szymkowicz.

Gryf Wejherowo swój pierwszy mecz ligowy rozegra 21 lipca o godz. 17 na Wzgórzu Wolności. Pierwszym przeciwnikiem w ramach rozgrywek II ligi 2018/19 będzie spadkowicz z I ligi, Górnik Łęczna.

Trener reprezentacji Chorwacji: Mam nadzieję, że cztery miliony ludzi wyjdą jutro na ulice, by świętować nasz sukces (Napisy)