Gryf Wejherowo pokonał Rozwój Katowice aż 3:0!

Lepszego prezentu urodzinowego wiceprezes Gryfa Wejherowo Dariusz Mikołajczak nie mógł sobie wyobrazić. W dniu jego święta żółto-czarni pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice aż 3:0!

Był to mecz z kategorii o „sześć” punktów, bo oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej i walczą o utrzymanie w II lidze - Dziękuję i gratuluję panowie. Jesteście wielcy! Najlepszy prezent jaki mogłem sobie wymarzyć! Literka W…! – napisał po zakończeniu spotkania na Facebooku Dariusz Mikołajczak.

Wszystkie trzy bramki wejherowianie zdobyli w drugiej połowie. Rafał Maciejewski na murawie boiska zameldował się w 46 minucie zmieniając Hieronima Gierszewskiego, a 120 sekund później wpisał się już na listę strzelców. Gryfici na 2:0 podwyższyli w 65 minucie. Tym razem golkipera gospodarzy z rzutu karnego pokonał Łukasz Nadolski. Dla pomocnika drużyny z Kaszub była to już trzecia wykorzystywana „jedenastka” w trwającym sezonie. Gryf Wejherowo swoją dobrą postawę w tym meczu potwierdził w 82 minucie. Zespół Rozwoju dobił napastnik żółto-czarnych Piotr Okuniewicz.

Dla zespołu ze Wzgórza Wolności było to drugie zwycięstwo w sezonie. Ale po 11. kolejkach gryfici nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Rafał Maciejewski (48), 0:2 Łukasz Nadolski (65 karny), 0:3 Piotr Okuniewicz (82)
Rozwój: Soliński – Mońka, Szeliga, Czekaj, Łączek Ż.K – Płonka (70 Kamiński), Jaroszek (29 Barwiński), Tabiś, Bętkowski (72 Lazar), Paszek – Marchewka (46 Żak)
Gryf: Leleń – Regliński, Kołc, Wicki Ż.K, Gabor (80 Ptak) – Nadolski, Wicon (87 Małolepszy) – Goerke, Trąbka, Gierszewski (46 Maciejewski) – Okuniewicz (90 Banaszak)