Gryf Wejherowo pożegnał się już z Pucharem Polski. Przegrał z Błękitnymi Stargard Szczeciński

Gryf Wejherowo szybko zakończył swoją przygodę z tegorocznym Pucharem Polski. Już w rundzie wstępnej w swoim pierwszym meczu drużyna z Kaszub przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński aż 1:4.

W sobotnim meczu Błękitni już po 25 minutach prowadzili 2:0. W 22 minucie ładną akcję gospodarzy zamknął napastnik ekipy ze Stargardu Szczecińskiego Przemysław Brzeziański, który musiał tylko dostawić nogę aby piłka zatrzepotała w siatce bramki. 180 sekund prowadzenie podwyższył Michał Magnulski. Wiesława Ferrę pokonał strzałem z dystansu z okolic 30 m.

Pozostałe bramki padły już w drugiej części spotkania. Po raz drugi na listę strzelców Błękitnych wpisał się debiutujący w barwach gospodarzy Brzeziański. W 82 minucie lewą stroną boiska szybką akcję przeprowadzili piłkarze Stargardu Szczecińskiego. Bardzo dobrze w polu karnym gryfitów był ustawiony Brzeziański, który gola zdobył po uderzeniu prawą nogą.

Wejherowianom honorową bramkę udało się strzeli na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Żółto-czarni wykorzystali błąd popełniony przy wybiciu futbolówki przez jednego z defensorów Błękitnych. A bramkarza rywali pokonał Mateusz Kuzimski.
Ale i tak ostatnie słowo należało do lepiej prezentujących się tego dnia gospodarzy. W doliczonym czasie gry wynik pucharowego spotkania ustalił Maciej Więcek.

Gryfici już niebawem będą mieli okazję do rewanżu z Błękitnymi. To właśnie z drużyną ze Stargardu Szczecińskiego żółto-czarni zmierzą się na inaugurację sezonu 2016/2017 w II lidze. Mecz odbędzie się 30 lipca na Wzgórzu Wolności.

Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 - Przemysław Brzeziański (22), 2:0 - Michał Magnulski (25), 3:0 - Przemysław Brzeziański (82), 3:1 - Mateusz Kuzimski (87), 4:1 - Maciej Więcek (90+4)
Błękitni: Wróbel-Liśkiewicz, Baranowski, Pustelnik, Flis Ż.K-Fadecki Ż.K (86 Czapłygin), Więcek, Kazimierowicz (65 Szymusik), Gutowski, Brzeziański – Magnuski (83 Inczewski)
Gryf: Ferra - Brzuzy (78 Górski), Kalkowski, Dampc, Klimczak (42 Wicki) - Mońka, Łysiak Ż.K, Nadolski, Chwastek, Kołc - Czychowski (57 Kuzimski Ż.K)