Gryf Wejherowo pożegnał się z Pucharem Polski. Gryfici przegrali z Ruchem Zdzieszowice

Tomasz Smuga
Gryf Wejherowo przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2 i pożegnał się z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Żółto-czarni pucharowe zmagania zakończyli na I rundzie.

Po zwycięstwie Gryfa Wejherowo w rundzie wstępnej Pucharu Polski nad rezerwami Zagłębia Lubin (1:0) w I rundzie żółto-czarni na wyjeździe zmierzyli się z drużyną Ruchu Zdzieszowice. Wynik meczu w 20 minucie otworzył pomocnik gryfitów Łukasz Nadolski, który golkipera Ruchu pokonał z rzutu karnego.

Zespół ze Zdzieszowic do wyrównania doprowadził pół godziny później. W 50 minucie "jedenastkę" na gola zamienił Jakub Czajkowski, a bramkę na wagę awansu dla Ruchu w 58 min. zdobył Denis Sotor.

Ruch Zdzieszowice - Gryf Wejherowo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - Łukasz Nadolski (20 - karny), 1:1 - Jakub Czajkowski (50 - karny), 1:2 - Denis Sotor (58)
Ruch: Sochacki - Polak, Bachor, Kostrzycki, Nowak - Sotor, Wieczorek, Czajkowski, Kiliński - Wanat (72 Damrat), Werner (67 Zapotoczny)
Gryf: Ferra - Brzuzy, Banaszak, Kamiński, Goerke - Łysiak, Nadolski, Kołc, Maciejewski - Wicon (73 Koszałka), Wicki

Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne! "To jego wyścig docelowy. Przyjechał tu po to, by wygrać"