Gryf Wejherowo przegrywa swój pierwszy zimowy sparing. Żółto-czarni ulegli Cartusii 1923 Kartuzy | ZDJĘCIA

Serię zimowych sparingów w ramach przygotować do drugiej części sezonu w pomorskiej IV lidze WKS Gryf Wejherowo rozpoczął do porażki. Żółto-czarni przegrali z Cartusią 1923 Kartuzy.

Sparing WKS Gryfa Wejherowo

Spotkanie kontrolne rozegrano w sobotę, 14 stycznia 2023 roku, na boisku przy ul. Jana z Kolna w Sopocie. III-ligowy zespół Cartusii 1923 Kartuzy był pierwszym rywalem WKS Gryfa Wejherowo w zaplanowanych siedmiu sparingach żółto-czarnych w ramach przygotowań do rundy wiosennej w pomorskiej IV lidze.

Mecz dla podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego dobrze się rozpoczął. Wejherowianie wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Na listę strzelców wpisał się Maciej Leske. Jednak ostatecznie górą byli zawodnicy z Kartuz, którzy jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania, a w drugich 45. minutach strzelili zwycięskiego gola na 2:1.

Kolejnym rywalem gryfitów będzie MKS Władysławowo. To spotkanie zaplanowano na 21 stycznia 2023 roku. Z kolei dla Cartusii mecz z Gryfem był drugim sparingiem w okresie przygotowawczym. W pierwszym drużyna z Kartuz przegrała z ekstraklasową Lechią Gdańsk 1:5.

Gryf Wejherowo przegrywa swój pierwszy zimowy sparing. Żółto...