Gryf Wejherowo Puszcza Niepołomice 0:2. Kibice odpalili race |ZDJĘCIA, VIDEO

Joanna Kielas
Mecz Gryf - Puszcza Niepołomice
Mecz Gryf - Puszcza Niepołomice Fot. J. Kielas
Gryf Wejherowo Puszcza Niepołomice.Oj, działo się podczas niedzielnego meczu w Wejherowie! Żółto-czarnym nie udało się wygrać czwartego meczu z rzędu. A na trybunach ostro działali kibice. Z okazji 95 rocznicy powstania klubu odpalali race i petardy. Sędzia z tego powodu był zmuszony przerwać mecz.

Gryf Wejherowo Puszcza Niepołomice 0:2. Drużyna z Puszczy ma niepokonaną wręcz obronę, wykazując się najlepszym wynikiem w całej II lidze pod względem utraty własnych bramek. O tym dotkliwie przekonali się piłkarze Gryfa Wejherowa, którym podczas niedzielnego meczy nie udało się ani razy umieścić piłki w świetle bramki, choć okazji ku temu mieli wiele. Zaś goście nie tylko bardzo dobrze bronili swej bramki, ale też atakowali tę przeciwnika.

Pierwszy gol padł w 22 minucie, wynik spotkania otworzył Kamil Łączek. Druga bramka dla gości padła w drugiej połowie. w 70 minucie zdobył ją Michał Czarny. Gryfici, choć ciężko im było przedrzeć się przed defensywę do pola karnego rywali, swoje okazje też mieli. Kilkakrotnie, niestety ponad bramką strzelał Chwastek.

Choć meczu nie można uznać nudnym, tym razem o wiele więcej niż na murawie, działo się na trybunach. W tym roku przypada bowiem 95 rocznica powstania klubu Gryf Wejherowo i kibice przygotowali z tego tytułu niespodziankę. Kibice żółto-czarnych wzmocnieni fanami zaprzyjaźnionych drużyn (byli m.in. kibice Orkana Rumia i Arki Gdynia, a mecz oglądał Grzegorz Niciński, trener Arki), najpierw doping ograniczyli do śpiewów.

Tuz przed końcem pierwszej połowi kibice odpalili race i petardy, cała trybuna zniknęła w dymie. Drugi raz race odpalono w czasie drugiej połowy. Wtedy wiatr zniósł dym na murawę i sędzia przerwał mecz na kilka minut.

Składy drużyn:

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Mońka, Nadolski, Czerwińksi, Łysiak, Wicon, Chwastek, Ciechański, Czychowski, Tomczak

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Stawarczyk, Furtak, Czarny, Mikołajczyk, Żurek, Kotwica, Łączek, Domański, Zagórski, Orłowski